Науковці нарешті зрозуміли, як виникло життя на Землі
Геохіміки з Оксфордського університету дійшли висновку, що на ранніх етапах свого розвитку Земля зазнала зіткнення зі схожим за своїм складом на Меркурій тілом
Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Nature, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Lenta.ru.
Саме ця подія, на думку науковців, створила на планеті необхідні для зародження життя умови – магнітне поле.
Вчені звернули увагу на те, що вміст металів самарію і неодиму в корі Землі збігається з таким у Меркурія і значно менший, ніж у падаючих на Землю астероїдах.
Це дозволило їм припустити, що Земля в далекому минулому зіткнулася зі схожим на найближчу до Сонця планету тілом.
Його розміри можуть бути порівнянні з такими у Марса чи Меркурія. Цілком можливо, що цим тілом міг бути сам Меркурій або гіпотетична Тейя. В останньому випадку це могло призвести до утворення Місяця.
Для перевірки своєї теорії фахівці провели комп'ютерне моделювання цього процесу. Виявилося, що сірка, яка потрапила на Землю після її зіткнення зі схожим на Меркурій тілом, дозволила неодиму, а також урану та іншим хімічним елементам, з'єднуючись із сіркою, проникнути усередину залізного ядра Землі й спровокувати виникнення там ядерних реакцій.
В результаті цього стався розігрів планети, внаслідок якого запустилося магнітне динамо, що призвело до виникнення магнітосфери Землі. Дослідження вчених підтверджує теорію, згідно з якою Земля в минулому зазнала зіткнення з масивним тілом, а також пояснює появу у планети магнітного поля.
- Актуальне
- Важливе