Правозахисники рекомендують українцям не їхати до Криму
Українські туристи, які активно заявляють про свою позицію в соціальних мережах, можуть наразитися на проблеми в Криму
Про це в коментарі Крым.Реалии сказала заступник голови Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник, передає Еспресо.TV.
Правозахисники вважають, що під виглядом боротьби з "радикалами" російські силовики можуть вчинити протиправні дії відносно українців, які медійно або політично активні на материку.
"Активні користувачі соціальних мереж становлять загрозу для кримської влади, тому що для них треба зберегти суспільну думку про те, що в Криму все стало чудово. Тому справді така людина може зазнати залякування, нападу, необґрунтованого затримання", - сказала правозахисниця.
Скрипник вважає, що ризик для безпеки на півострові існує не тільки для політично активних українців, а й пересічних аполітичних громадян. На її думку, основну загрозу для туристів з материка може становити "кримська самооборона", яка має статус народного ополчення. Скрипник стверджує, що представники цього формування почуваються безкарними і на півострові відсутні будь-які правові механізми, щоб на них вплинути.
При цьому, на її думку, потрапляння до Криму мешканців материкової України є хоч і небезпечним, але корисним процесом з політичної точки зору.
"Це можливість донесення інформації до кримчан, що тут немає "хунти" і тут абсолютно нормальна країна. Крім того, якщо люди як туристи туди прямують, це можливість дізнатися, які проблеми існують у Криму в людей", - зазначила правозахисниця.
- Актуальне
- Важливе