Українські аграрії формують своє політичне лобі
Аграрії України створюють потужний політичний рух
Аграрний сектор став пріоритетним сектором української економіки, водночас він позбавлений повноцінного представництва в органах влади. Тому аграрії з усіх регіонів розпочали створення потужного політичного руху на базі Аграрної партії України.
Таке рішення ухвалило Перше Всеукраїнське аграрне віче 4 червня у Києві. Участь у ньому взяли понад 5 тисяч представників аграрного сектору, експертів, громадських та політичних активістів.
"Агробізнес разом із суміжними галузями забезпечує майже 27% ВВП нашої країни і дає найбільше валютних надходжень – 17 мільярдів доларів за минулий рік. Така потужна економічна й соціальна сила не може стояти осторонь політичних і законодавчих процесів у державі", – підкреслив у своєму виступі Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України, що організувала віче.
Зараз у нашій країні, де 70% території зайнято під сільгоспвиробництво, представники галузі мають більшість лише в одній Бучацькій районній раді Тернопільської області на всю Україну. Щоб створити потужне політичне представництво на всіх щаблях української влади, учасники віча домовилися координувати свої дії на наступних місцевих і парламентських виборах.
За словами Віталія Скоцика, отримати більшість місць у всіх районних та обласних радах – найближча політична мета аграріїв. У перспективі Аграрна партія планує входити в трійку партій-лідерів на парламентських виборах.
Учасники віча обговорили й затвердили низку звернень до президента, парламенту та представників уряду. Зокрема, вони вимагають повернути фіксований сільськогосподарський податок, адже його скасування веде до різкого падіння виробництва в агросекторі України.
Крім того, владу закликали ухвалити Закон "Про місцеві референдуми", який би посилив вплив територіальних громад, та зважено підійти до адміністративно-територіальної реформи.
Також в Україні слід провести загальнодержавне обговорення земельної реформи, обмежити максимальну площу земель, що можуть перебувати у приватному володінні, та заборонити продаж землі іноземцям. Без реалізації цих кроків зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення є неприпустимим, - переконані аграрії.
Окреме їхнє звернення присвячене проблемі вступу до вищих навчальних закладів учасників АТО, що не встигли зареєструватися для участі в ЗНО у 2015 році. Аграрна партія України пропонує дозволити військовослужбовцям, демобілізованим у рік вступу, брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів.
Віче стало завершальним етапом 29 регіональних аграрних форумів, проведених протягом останніх кількох місяців в усіх регіонах нашої країни. У такий традиційний для українців спосіб місцеві громади визначили способи вирішення найболючіших проблем держави, а також вибудували структуру Аграрної партії України за принципом "знизу – вгору".
- Актуальне
- Важливе