Українська економіка поволі одужує, - МВФ
Рада директорів Міжнародного валютного фонду вбачає ознаки оздоровлення економіки України, хоча й відзначає її вразливість
Про це заявив перший заступник директора-розпорядника і виконувач обов'язків голови ради директорів МВФ Давід Ліптон під час засідання у п'ятницю, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Укрінформ.
"Українська економіка залишається вразливою, проте вже наявні обнадійливі ознаки. Останніми місяцями обмінний курс стабілізувався, депозити у національній валюті зростають, темпи падіння економіки уповільнюються. Подальша поміркована політика і продовження реформ має допомогти економіці вийти з кризи та відновити зростання у майбутньому", - зазначив Ліптон.
За його словами, новий український уряд досяг значних успіхів у реформуванні країни, проте попереду ще багато роботи.
"З часу затвердження програми співпраці (з МВФ, - ред.) органи влади активно почали впроваджувати економічні реформи. Високий темп змін необхідно зберегти, оскільки для подолання економічних незбалансованостей, які стримували розвиток України у минулому, досі необхідно провести значні структурні та інституційні реформи", - наголосив в. о. голови ради директорів.
Ліптон також висловив бачення МВФ щодо монетарної політики України.
"Збереження відносно жорсткої монетарної політики та збільшення золотовалютних резервів є важливим для підтримання зовнішньої стабільності та стримування інфляційних очікувань. З початком дефляції монетарна політика може бути поступово послаблена для підтримки економічної активності. Скасування адміністративних обмежень на валютному ринку має відбуватися поступово, щойно це стане можливим", - пояснив він.
На думку правління МВФ, ключовим для економічного зростання України є відновлення банківської системи.
"Відновлення працездатності банківської системи є критично важливим для відродження економіки. Для цього необхідно рішуче впроваджувати політику посилення банків через рекапіталізацію, зменшення кредитування пов'язаних осіб та розв'язання питань знецінених активів", - наголосив Ліптон.
Він зазначив, що українська влада визнає необхідність дотримання фіскальної дисципліни для зменшення ризиків та поліпшення ситуації з публічними фінансами. "Слід також забезпечити потужну політичну підтримку для підтримання бюджетної консолідації та продовження реформування енергетичного сектору. При цьому має бути створена адекватна система соціальної підтримки", - підкреслив в. о. голови ради директорів.
Водночас, за його словами, фонд продовжуватиме підтримувати Україну навіть у разі її відмови від обслуговування деяких боргів.
"Органи влади та власники держборгу мають продовжувати намагання дійти згоди до наступного перегляду програми. У разі, якщо перемовини з приватними кредиторами зайдуть у глухий кут, і Україна визнає, що не може обслуговувати свій борг, фонд може і далі підтримувати Україну", - зауважив він.
Насамкінець Ліптон нагадав про необхідність боротьби з корупцією в Україні. "Подальший значний прогрес із структурними реформами необхідний для відновлення активності приватного бізнесу. Тож необхідно вживати заходів для боротьби з корупцією, поліпшення бізнес-клімату і реформування держсектору", - підсумував перший заступник директора-розпорядника фонду.
Нагадаємо, у п'ятницю рада директорів МВФ переглянула програму співпраці з Україною та затвердила виділення чергового траншу у розмірі $1,7 млрд.
- Актуальне
- Важливе