live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Англійський археолог вказав можливе місце поховання Нефертіті

Останки цариці Нефертіті можуть покоїтися в похоронній камері, до якої ведуть замуровані проходи в гробниці її сина, фараона Тутанхамона

Таке припущення висловив англійський археолог Ніколас Рівз у доповіді, опублікованій в наукових записках Проекту царських гробниць Амарни, передає Еспресо.TV з посиланням на ВВС.

Якщо гіпотеза Ніколаса Рівза виявиться правильною, це може стати найзначнішим відкриттям в єгиптології з 1922 року, коли експедиція на чолі з британським археологом Говардом Картером виявила гробницю Тутанхамона.

Рівз проаналізував високоякісні знімки гробниці фараона, що були зроблені іспанськими дослідниками та фахівцями з візуалізації з проекту Factum Arte в 2014 році.

На думку Рівза, ретельний аналіз знімків дозволяє припустити наявність двох замурованих проходів, що ведуть до місця поховання легендарної красуні давнини.

Археолог вважає, що таємні проходи і камера, що схована за ними з останками Нефертіті, залишилися недосяжними для грабіжників.

Цариця була дружиною фараона Ехнатона з XVIII династії, що правив в XIV столітті до н.е.

Вченим не вдалося отримати переконливих даних про те, що одна з двох жіночих мумій, знайдених раніше в Долині царів в Єгипті, дійсно, належить Нефертіті.

Знаменитий бюст цариці зберігається в Новому музеї в Берліні.

новини партнерів

29 жовтня, 2020 четвер

28 жовтня, 2020 середа

29 жовтня, 2020 четвер

28 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати