//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко та Столтенберг відкрили у Львові міжнародні навчання "Україна-2015"

Йенс Столтенберг та Петро Порошенко
фото: www.president.gov.ua
Президент Петро Порошенко та генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг взяли участь у церемонії відкриття міжнародних навчань "Україна-2015"

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на офіційний сайт глави держави.

Президент Петро Порошенко у Львові зустрівся із генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом. Разом вони вирушили до Міжнародного центру миротворчості та безпеки, де взяли участь у церемонії відкриття міжнародних навчань "Україна-2015" з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в рамках програми "Партнерство заради миру".

Коментуючи відкриття, президент зазначив у Facebook, що масштаби навчань вражаючі: "до них залучено 1100 рятувальників із 34 країн світу. Це - прояв солідарності в один із найскладніших часів в історії України".

Глава держави назвав участь у навчаннях представників 34 країн Європи, Америки, Азії проявом солідарності з українським народом в один із найскладніших періодів у його новітній історії.

"Ми вдячні нашим партнерам в НАТО за можливість провести ці міжнародні навчання в Україні та їх підготовку", – заявив Петро Порошенко. Окремо глава держави подякував за професійну, технічну, гуманітарну підтримку, що надають держави НАТО Україні.

У свою чергу, Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг наголосив: "НАТО існує, щоб забезпечити безпеку людей, і це включає в себе ліквідацію наслідків катастроф". НАТО проводить такі навчання вже 15 років.

Йєнс Столтенберг зазначив, що кожного року представники країн альянсу збираються разом не для того, щоб навчатись воювати, але – щоб відпрацювати взаємодію перед лицем катастроф, навички з рятування людських життів.

Генеральний секретар НАТО відзначив, що Україна знає про катастрофи з свого власного досвіду – природні та техногенні.

"За будь-яких обставин, незалежно від причини, Україна та її партнери мають бути готовими і здатними відреагувати якомога ефективніше", – наголосив він.

Йєнс Столтенберг підкреслив: "Це – не військові навчання. Це можливість для тих, хто має реагувати першим, з країн альянсу і країн-партнерів, попрацювати разом – виконуючи пошуково-рятувальні роботи, відпрацьовуючи взаємодію фахівців хімічного, біологічного і радіологічного захисту, а також для представників поліції, медичних і пожежних служб". 

Йєнс Столтенберг подякував президенту України та українцям за те, що країна приймає ці навчання.

"Приймаючи ці навчання, ви демонструєте, що Україна хоче зробити свій внесок у безпеку народів Європи та всього євроатлантичного регіону", – зазначив він.

Генсек НАТО наголосив: "Ці навчання можуть реально і суттєво змінити наші підходи до реагування на реальні надзвичайні ситуації в Україні чи в будь-якій іншій країні-члені чи партнері НАТО". За його словами, до цих навчань приєднались спостерігачі з ООН та ЄС, а також з Японії та Йорданії.

Йєнс Столтенберг зазначив, що досвід попередніх навчань дав змогу врятувати життя людей у всьому світі, зокрема після буревію "Катрін" і землетрусу в Пакистані в 2005 році, повені в Боснії та Герцеговині в 2014 році. "Уроки цього тижня також допоможуть рятувати життя людей в майбутньому", – заявив Генсек НАТО.

новини партнерів

‡агрузка...

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

25 березня, 2019 понеділок

24 березня, 2019 неділя

23 березня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати