Венеційська комісія зробила для України виняток, - міністр юстиції
Зазвичай у Комісії виступають за максимальний захист судового імунітету і неможливість звільнення суддів, але Україні дозволили оновити суддівський корпус шляхом затвердження змін до Конституції
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на міністра юстиції Павла Петренка.
"Експерти ВК (Венеційської комісії - ред.), які зазвичай виступають за максимальний захист судового імунітету і неможливість звільнення суддів, зробили виняток. Вони зазначили, що Україна може провести повне оновлення судової системи, можливе через затвердження змін до Конституції України", - написав міністр у Facebook.
Друзі!Сьогодні Венеціанська комісія позитивно оцінила наші пропозиції, які забезпечать реформу судової системи в Украї...
Posted by Павло Петренко on Friday, October 23, 2015
За його словами, запропонована модель відкритого конкурсного добору суддів не суперечить стандартам Євросоюзу. Комісія наголосила, що доступ до конкурсів повинні у рівній мірі мати і чинні судді, і кандидати без досвіду.
Іншим зауваженням є необхідність ліквідувати спеціалізовані суди. Це має полегшити доступ громадян до правосуддя.
"Ще одним важливим пунктом висновків є необхідність ліквідації політичних впливів на кар’єру судді. Ніхто, ні парламент, ні президент, не мають впливати на призначення чи звільнення суддів", - зазначив Петренко.
Для забезпечення цього створять незалежний орган, який в основному складатиметься з представників суддівського корпусу.
Нині перед Конституційною комісією стоїть завдання сформувати консолідований пакет змін.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Венеційська комісія не схвалила звільнення усіх суддів, але порекомендувала оновити суддівський корпус.
- Актуальне
- Важливе