Практика катування в’язнів вкоренилася в Китаї, - ООН
Комітет проти тортур ООН опублікував підсумковий висновок з аналізу ситуації з катуванням у Китаї після консультацій з китайськими чиновниками
Про це повідомляє Еспресо.TV p з посиланням на російську службу ВВС.
Це перша доповідь про ситуацію в країні з тортурами з 2008 року.
Комітет серйозно стурбований поширеними в Китаї випадками тортур ув'язнених, а також поганого поводження з ними. Ці практики глибоко вкоренилися в китайську систему правосуддя, йдеться в заяві комітету.
Найчастіше випадки тортур фіксують під час досудового розслідування, відзначають в ООН. Згідно із заявою комітету, влада Китаю намагається вжити заходів, щоб впоратися з порушеннями прав ув'язнених, але багато питань так і залишаються невирішеними.
Комітет радить Китаю створити надійну незалежну організацію, яка стежила б за тортурами ув'язнених з боку правоохоронних органів. Крім того, в ООН рекомендували допускати адвокатів до обвинувачених відразу після затримання, а також налагодити аудіовізуальну фіксацію допитів.
Також в комітеті глибоко стурбовані смертю декількох політичних ув'язнених, а також затриманнями адвокатів. За даними ООН, щонайменше 25 юристів з 200, заарештованих в липні, досі перебувають у в'язниці.
Офіційний представник МЗС Китаю заявив, що влада країни в останні роки докладає значних зусиль по боротьбі з тортурами і намагається забезпечити верховенство закону.
- Актуальне
- Важливе