live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний суд Польщі визнав неконституційним закон про трибунал

Конституційний суд Польщі визнав зміни до законодавства про конституційний суд такими, що суперечать головному закону країни

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на TVN24.

Розглянувши справу за участю сторін, суд ухвалив, що поправки в закон про Конституційний суд суперечать Конституції Республіки Польща, а також принципу дотримання права, який випливає з 2 ст. Конституції.

Голова суду профессор Жеплінський підсумував, що зміни до законодавства, ухвалені раніше (восени 2015 року), заважали "надійній і безперебійній роботі" Конституційного суду.

Венеційська комісія дійшла висновку, що робота Конституційного суду Польщі виявилася заблокованою через зміни у відповідний закон, і це порушує фундаментальні цінності демократії.

Як відомо, Єврокомісія розпочала безпрецедентне розслідування спірних реформ конституційного суду та посилення контролю за суспільними ЗМІ в Польщі у січні 2016-го року.

Як заявляв віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, після ґрунтовної дискусії "було вирішено провести попередню оцінку в рамках процедури щодо дотримання принципів правової держави".

У Варшаві відкидають звинувачення, на думку глави польського уряду Беати Шидло, закони відповідають стандартам ЄС.

 

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати