live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний суд Польщі визнав неконституційним закон про трибунал

Конституційний суд Польщі визнав зміни до законодавства про конституційний суд такими, що суперечать головному закону країни

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на TVN24.

Розглянувши справу за участю сторін, суд ухвалив, що поправки в закон про Конституційний суд суперечать Конституції Республіки Польща, а також принципу дотримання права, який випливає з 2 ст. Конституції.

Голова суду профессор Жеплінський підсумував, що зміни до законодавства, ухвалені раніше (восени 2015 року), заважали "надійній і безперебійній роботі" Конституційного суду.

Венеційська комісія дійшла висновку, що робота Конституційного суду Польщі виявилася заблокованою через зміни у відповідний закон, і це порушує фундаментальні цінності демократії.

Як відомо, Єврокомісія розпочала безпрецедентне розслідування спірних реформ конституційного суду та посилення контролю за суспільними ЗМІ в Польщі у січні 2016-го року.

Як заявляв віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс, після ґрунтовної дискусії "було вирішено провести попередню оцінку в рамках процедури щодо дотримання принципів правової держави".

У Варшаві відкидають звинувачення, на думку глави польського уряду Беати Шидло, закони відповідають стандартам ЄС.

 

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати