На "Хрещатик" здійснили навмисну атаку, - екс-глава банку
Банк "Хрещатик" був доведений до неплатоспроможності в результаті навмисної атаки
Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив екс-голова правління банку Дмитро Гриджук.
"Після 18 березня було помітно поступове зменшення коштів комунальних підприємств, тобто відкриття рахунків в інших банках таких великих КП, як "Київпастранс", "Київський метрополітен", "Житлоінвестбуд-УКБ", ГІОЦ, закриття зарплатних проектів та ін. Всього до кінця березня було втрачено ресурсів у межах 120 млн грн, що було на той час ще некритично. Але з 31 березня почалася серйозна інформаційна атака на банк. Таким чином, вже з 1 квітня ми не зі своєї вини перестали приймати навіть комунальні платежі. Проблеми почали наростати, як снігова куля ... ", - сказав Гриджук
За словами банкіра, атака на банк була скоординованою.
"Скоординованість процесів, як і наявність явних свідчень того, що відносно банку була проведена інформаційна атака, справді змушують висловити припущення про навмисний характер того, що відбувається", - зазначив Гриджук.
Екс-глава "Хрещатика" спростував заяви деяких представників НБУ, зазначивши, що і менеджмент, і акціонери виконували необхідні зусилля для порятунку банку.
"Банк (на момент введення тимчасової адміністрації 5 квітня) перебував у процесі закриття проголошеної емісії власних акцій, яка завершувалася 12 квітня. У межах програми реструктуризації вже були зроблені певні кроки - переклад субборгу акціонерів Київської та Запорізької інвестиційних груп в розмірі 103 млн грн в акції банку. Це був перший внесок у закриття емісії. Крім того, буквально напередодні введення тимчасової адміністрації Запорізька інвестгруппа погасила цінні папери на 250 млн в нашому кредитному портфелі з тієї суми, яка за ними числилася", - сказав Гриджук.
За його словами, в НБУ "Хрещатиком" була подана та зареєстрована програма оздоровлення банку - програми капіталізації і реструктуризації, нова бізнес-модель і пропозиції щодо досягнення беззбиткової діяльності. Дмитро Гриджук підкреслив, що акціонери надали гарантійні листи під ці програми.
Екс-глава банку також назвав необгрунтованою інформацію про те, що нібито перед веденням тимчасової адміністрації значно зріс обсяг депозитів фізосіб, які підпадають під виплати Фонду гарантування вкладів. За його словами, незначне збільшення відбулося лише за рахунок виплачених у кінці місяця відсотків за вкладами. Недостовірною є інформація і про виведення застав.
"Думаю, коментувати це навіть не варто, не кажучи вже про неспроможність і протизаконність заяв деяких чиновників", - заявив Гриджук.
Як стверджує банкір, даючи коментарі в ЗМІ, НБУ майже вдвічі завищив суму кредитів, які банк нібито видав компаніям "пов'язаних осіб". Наприклад, в число "пов'язаних" потрапив "Київметробуд", якому "Хрещатик" видав в цілому 258 млн грн.
Нагадаємо, у зв'язку з введенням в "Хрещатик" тимчасової адміністрації ЗМІ звинуватили керівництво НБУ в непрофесіоналізмі та порушенні Закону "Про банки і банківську діяльність". К1 травня 2016 року мало відбутися збільшення регулятивного капіталу банку до 1 млрд грн, що вдвічі перекриває встановлений НБУ мінімум. Як зазначив екс-заступник глави НБУ Олександр Савченко, банкрутство банків - дуже прибутковий бізнес, так як активи ліквідованого банку підлягають продажу, який проводиться непрозоро з використанням корупційних схем.
- Актуальне
- Важливе