Вирощені овочі в марсіанських умовах визнали їстівними
Голландські вчені, які беруть участь в підготовці пілотованої місії на Марс, заявили про те, що овочі, вирощені в рамках експерименту на імітації марсіанського ґрунту, є їстівними
Про це пише naked-science.
Вирощуванням "марсіанської" їжі займалася команда з університету Вагенінген в Нідерландах. У перший урожай увійшли редис, горох, жито і помідори. Передбачається, що в майбутньої пілотованої місії на Марс колоністам доведеться брати не тільки продукти в дорогу, а й рослини для посадки і вирощування. Тому в NASA розробили аналог марсіанського грунту для експерименту в земних умовах.
З моменту створення грунту в 2013 році вчені встигли зібрати вже 10 врожаїв, проте до цих пір не було ясно, чи можна вживати вирощену їжу. Побоювання викликало можливу присутність в овочах важких металів: кадмію, міді та свинцю.
Тільки зараз вчені офіційно заявили, що в новому врожаї "немає небезпечного рівня" важких металів. Належить протестувати ще шість видів овочів, включаючи картоплю.
Нагадаємо, що NASA планує здійснити пілотований політ на Марс протягом наступних 10-15 років, подібні проекти також розраховують реалізувати американський мільярдер Елон Маск і голландська компанія Mars One.
- Актуальне
- Важливе