У Сінгапурі розробили мініатюрний мозок
Команда сінгапурських науковців виростила мініатюрну версію людського середнього мозку, яка допоможе дослідникам розробити процедури для лікування хвороби Паркінсона та інших захворювань, пов'язаних зі старінням
Про це повідомляє Science Daily.
Міні-копія являє собою тривимірні мініатюрні тканини, вирощені в лабораторних умовах, які мають певні властивості конкретних частин людського мозку. Зокрема, вони здатні виділяти пігмент нейромеланін. Дослідження також виявили в них функціонально активні дофамінергічні нейрони.
Середній мозок людини є інформаційною "магістраллю", контролюючи слух, зір, рух очей та всього тіла. Він містить спеціальні дофамінергічні нейрони, що виробляють нейромедіатор дофамін. Він грає важливу роль у моторній функції та служить частиною "системи винагороди" мозку, оскільки викликає почуття задоволення, чим впливає на процеси мотивації та навчання. Високі рівні дофаміну підвищують рухову активність і імпульсивна поведінка, в той час як низька його кількість призводить до сповільненої реакції та таких розладів, як хвороба Паркінсона.
- Актуальне
- Важливе