Вчені виявили планету, яка обертається навколо двох зірок
Вчені за допомогою космічного телескопа "Хаббл" виявили незвичайну планету, яка обертається навколо одразу двох світил, будучи віддаленою від останніх на дуже велику відстань
Про це повідомляє видання Nature World News.
Розташовану на відстані 8 тисяч світлових років від Землі зоряну систему OGLE-2007-BLG-349 виявили ще в 2007 році. Однак саме зараз вчені змогли розгадати одну з її головних таємниць.
Початкові спостереження показали, що система може включати в себе одну планету і дві зірки або ж одну зірку і дві планети. Як виявилося, в системі знаходяться два червоних карлика, а також планета OGLE-2007-BLG-349(AB)b, яка обертається навколо них. Два світила розташовані на відстані лише 11 млн км одне від одного.
Розміри планети можна порівняти з розмірами Сатурна: вона рухається по орбіті на відстані 482 млн км від пари зірок. Це можна порівняти з відстанню, що розділяє Сонце і пояс астероїдів. Один оборот навколо зоряної пари займає у OGLE-2007-BLG-349(AB)b сім років.
Планета була виявлена методом гравітаційного мікролінзування. Останнє виникає тоді, коли гравітаційне поле більш близької зірки збільшує світло від далекої зірки, діючи при цьому як лінза. У тому випадку, якщо у зірки переднього плану є планета, власне гравітаційне поле останньої здатне внести значний внесок в ефект лінзування.
Даний метод має один недолік: його можна використовувати лише тоді, коли обидва світила точно вирівнялися вздовж прямої.
Нове відкриття представляє велику цінність для науки: передбачається, що воно дозволить краще зрозуміти механізм утворення та еволюції планет у таких системах, як OGLE-2007-BLG-349.
- Актуальне
- Важливе