live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені стверджують, що свині можуть бути оптимістами чи песимістами

Дослідники виявили, що свині, в залежності від свого настрою та "особистості", можуть бути оптимістами чи песимістами

Результати цього дослідження були оприлюднені в журналі Biology Letters, повідомляє видання The Los Angeles Times.

Таким чином з'ясувалось, що люди - не єдині істоти, на упередженість яких щодо певних життєвих ситуацій впливає їхній настрій. Науковці наводять приклад того, що людина, у якої поганий настрій, оцінить певну ситуацію більш негативно, і навпаки.

Британські вчені вирішили протестували динаміку співвідношення настрою до особистісних характеристик у 36 домашніх свиней. Їх помістили до зони з невідомими їм об'єктами та почали аналізувати, як поводитиметься порося: активно чи вперто. 

Перед проведенням експерименту частину свиней тримали у більш сприятливих умовах, ніж інших. Також напередодні дослідження свиней привчили до певної реакції на їжу. Спочатку, в одному кутку кімнати вчені ставили миску з солодким шоколадом, а в іншому - з гіркими кавовими бобами. Після того, як тварини більш-менш пристосувалися до того, у яких кутках знаходиться смачна їжа, науковці почали ставити третю миску посередині кімнати. При цьому в цій мисці кожного разу знаходилась різна їжа - смачна чи огидна.

Після того, як свині провели певний час у приміщеннях, які відрізнялися затишністю, вчені повторили експеримент. Таким чином ті тварини, які жили у більш сприятливих умовах, ставилися до миски з їжею, яка знаходилась посередині, більш оптимістично та не боялися їсти з неї. Інші ж свині, частіш за все, йшли до миски у кутку, в якій була смачна їжа.  

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати