live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені знайшли спосіб лікувати зуби без пломб

Зуби можна стимулювати самостійно відновлювати пошкодження і таким чином покласти край використанню пломб, переконані британські вчені

Про це повідомляє ВВС.

Команда з Королівського коледжу в Лондоні з'ясувала, що хімічна речовина Tideglusib може стимулювати клітини зубної пульпи заліковувати невеликі отвори в зубах у мишей.

У дослідженні йдеться, що цей метод забезпечує "повне та ефективне натуральне відновлення".

У зубів дуже обмежені здатності до регенерації. Якщо внутрішня зубна пульпа оголюється, організм людини здатний виробляти тонку смужку твердої зубної тканини дентину - шару, що знаходиться безпосередньо під емаллю, однак великі пошкодження таким чином не заліковуються.

Зазвичай стоматологи лікують карієс за допомогою пломб з металевої амальгами або композиту з порошкоподібного скла і кераміки.

Однак пломби потрібно регулярно замінювати, і дослідники сподіваються посилити природну регенеративну здатність зубів, щоб вони могли самі заліковувати великі пошкодження.

Препарат Tideglusib збільшує активність стовбурових клітин у пульпі зуба, що дозволяє відновити отвори діаметром 0,13 мм в зубах у мишей, розповіли вчені.

Біорозчинну губку, просочену препаратом, поміщали в пошкоджену частину зуба, зверху наносили захисне покриття.

По мірі того, як губка розкладалася, її замінював дентин, і зуб гоївся.

Наразі вчені досліджують, чи можна таким самим чином відновлювати більш великі пошкодження зубів.

Все по темі

новини партнерів

19 жовтня, 2017 четвер

19 жовтня, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати