Сенат США почав скасування головної реформи Обами
У четвер, 12 січня, Сенат США проголосував за початок процедури скасування реформи охорони здоров'я, відомої як Obamacare
Про це повідомляє ВВС.
За підготовку законопроекту щодо відміни реформи проголосував 51 сенатор, проти - 48.
Наразі за підготовку законопроекту має проголосувати друга палата американського Конгресу - Палата представників. Очікується, що ініціатива про скасування реформи отримає підтримку представників, оскільки більшість у обох палатах наразі має Республіканська партія. Якщо Палата представників підтримає ініціативу, профільні комітети почнуть розробку відповідного законопроекту.
Закон "Про захист пацієнтів і доступне медобслуговування", більш відомий як Obamacare, був підготовлений з ініціативи Барака Обами та ухвалений у 2010 році, коли Демократична партія мала беззаперечну перевагу в обох палатах конгресу. Він не отримав жодного голосу від республіканської фракції. Те голосування багатьма вважається історичним, оскільки до цього жодна інша грандіозна реформа в соціальній сфері не ухвалювалася в США голосами лише однієї партії. Республіканці виступали проти реформи ще під час розробки Obamacare. Відміна реформи була одним з пріоритетів обраного президента США Дональд Трамп.
Прихильники Obamacare відзначають, що завдяки ій медичну страховку зараз мають на 20 млн американців більше, ніж раніше. Переважна більшість власників нової страховки отримують дотації від держави.
Щоб забезпечити реформу фінансово, закон зобов'язує всіх американців завести страховку, або сплатити штраф близько 995 доларів на рік. При цьому критики реформи казали, що конституція забороняє державі змушувати людей щось у неї купувати.
- Нагадаємо, 10 січня Президент США Барак Обама виступив з прощальною промовою перед американським народом.
- Актуальне
- Важливе