Тест на тривожність: учені примусили мишей медитувати
Вчені за допомогою оптогенетики зімітували дію медитації на мозок миші, щоб дізнатися, завдяки чому медитація знижує тривожність
Експерименти на людях показали, що медитація зменшує тривожність, знижує рівень гормонів стресу і покращує увагу і пізнавальні здібності, повідомляє Gazeta.ru.
При цьому відбувалися зміни у білій речовині мозку, пов'язаній з ефективністю комунікації між різними відділами мозку.
Особливо характерними були зміни в передній поясній корі, яка контролює роботу мигдалеподібного тіла - області, що відповідає за почуття страху. Учені припустили, що ці зміни виникли внаслідок медитації, і впливають на зниження почуття тривоги. Сканування мозку тих людей, що медитують показало, що медитація посилює активність тета-ритмів мозку, які сприяють релаксації.
Щоб розібратися в причинах змін, учені використали генетично змінених мишей, в мозку яких знаходилися світлочутливі клітини. За допомогою дії світла дослідники активували тета-ритми в мозку миші.
Миші "медитували" по 30 хвилин упродовж 20 днів. До і після експерименту вони проходили тест на тривожність: знаходячись в клітці із затіненим і освітленим відділеннями, миша проводила більше часу в темряві.
Виявилось, що миші, які "медитували", відчували меншу тривогу в порівнянні з тими, яким активували інші ритми мозку і з якими взагалі нічого не робили. Таким чином, вчені з'ясували, що медитація знижує тривожність саме завдяки активації тета-ритмів. Вчені збираються і далі спостерігати за мишами, щоб зафіксувати можливі зміни.
- Актуальне
- Важливе