live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Єврокомісія дозволила Угорщині будувати АЕС на російські гроші

Єврокомісія вирішила, що виділення угорським урядом коштів на побудову двох реакторів на АЕС "Пакш" (кредит дає Росія) не суперечить правилам надання державної допомоги

Про це повідомляє прес-служба Європейської комісії.

"Угорщина вирішила інвестувати в проект АЕС Пакш ІІ, це її право відповідно до Договору про ЄС. Роль Єврокомісії полягає в тому, щоб гарантувати, що спотворення конкуренції на енергетичному ринку в результаті державної підтримки обмежене до мінімуму" – заявила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Угорщина планує надати інвестиційну підтримку для будівництва двох нових реакторів на АЕС "Пакш". Вони покликані замінити старі реактори, побудовані в 1980-х роках і на які в даний час припадає близько 50% виробництва електроенергії Угорщини.

  • Нагадаємо, що влада Угорщини уклала контракт з російською компанією "Росатом" на проектування та будівництво двох нових енергоблоків потужністю 1200 мегават кожен на угорській АЕС "Пакш" в 2014 році.
  • Згідно з договором, Росія надає Угорщині кредит у розмірі до 10 млрд євро на реалізацію проекту. Загальна вартість будівництва реакторів становить 12 млрд євро.

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати