live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Глава МЗС Канади Фріланд звинуватила росіян у наклепі на її родину


фото: REUTERS
Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд звинуватила Росію в обмові її діда, який народився в Україні

Про це повідомляє Washington Post.

Російські пропагандисти поширили дезінформацію про те, що дід Фріланд нібито був нацистським колабораціоністом в окупованій Польщі.

"Американські офіційні особи публічно заявили, навіть Ангела Меркель публічно говорила, що були спроби з боку Росії з дестабілізації західних демократій. Не варто дивуватися, якщо ці зусилля були використані проти Канади", - сказала Фріланд.

Фріланд, вільно володіє російською мовою, в минулому очолювала московське бюро Financial Times, через активну підтримку України та її книги, що викривають вплив російських олігархів, у неї погані відносини з російською владою. Після введення Канадою антиросійських санкцій Фріланд разом з іншими відомими канадцями заборонили в'їзд у Росію. Після її призначення главою МЗС Канади Москва заявила, що не перегляне рішення про заборону на в'їзд.

Як приклад спроби обмовити діда Фріланд Washington Post наводить статтю "Нацистський скелет у сімейній шафі", поширену в російських ЗМІ. В статті йшлося про те, що дід Фріланд по материнській лінії Михайло Хом'як нібито очолював українську газету, яка розповсюджувала нацистську пропаганду в окупованому німцями Кракові в 40-х роках. Хом'як емігрував в Канаду після війни, де став активним членом української громади в провінції Альберта, в якій пізніше народилася Фріланд. Він помер у 1984 році.

новини партнерів

5 липня, 2020 неділя

4 липня, 2020 субота

5 липня, 2020 неділя

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати