Рада зобов'язала антикорупціонерів подавати е-декларації. Бійців АТО звільнили від подачі
Верховна Рада звільнила бійців АТО від необхідності подавати електронні декларації, проголосувавши за закон №6172 "Про запобігання корупції". Але зобов'язала це робити антикорупціонерів
Про це повідомляє Еспресо.TV.
За цей закон свої голоси віддали 268 депутатів.
Значна частина військовослужбовців з 1 січня 2017 року зобов'язана подавати електронні декларації. При цьому збір і підготовка документів потребувала значного часу та особистої присутності військовослужбовця. Це могло призвести до масового залишення місць проходження служби в зоні АТО.
Крім того, в зоні АТО обмежені можливості для заповнення е-декларації на офіційному веб-сайті НАЗК, що потребує обладнання робочих місць комп'ютерами та безпечного підключення до інтернету.
Тож норма закону "Про запобігання корупції" не поширюватиметься на військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військової служби за контрактом осіб молодшого офіцерського складу, військової служби (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки.
Також Рада підтримала поправки депутата від "Народного фронту" Тетяни Чорновол, з яких автор виключила норму, що зобов'язує подавати е-декларації власників і головних редакторів ЗМІ.
Заповнювати електронні декларації зобов'язали зокрема представників антикорупційних організацій.
Поправками Чорновол подавати е-декларації повинні фізичні особи, які:
Отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги в сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом)
Систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів в сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги в сфері запобігання, протидії корупції;
Є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об'єднань, інших непідприємницьких товариств, які здійснюють, пов'язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів в сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, і / або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, протидією корупції.
- кандидати в народні депутати України, кандидати на пост президента України, кандидати в депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на посади сільських, селищних, міських голів і старост;
- Актуальне
- Важливе