live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Меджліс подав у Європейський суд на Росію

Меджліс кримськотатарського народу - представницький орган кримських татар - подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на російську владу

Про це повідомляє правозахисний центр "Меморіал", який представляє Меджліс в ЄСПЛ.

Скаргу подали у зв'язку з тим, що російська влада включили Меджліс у список екстремістських організацій і заборонили його діяльність.

У скарзі до ЄСПЛ Меджліс вказав, що включення його в список екстремістських організацій і припинення його діяльності порушують статтю 11 (свобода зібрань та об'єднань) Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Крім того, організацію заборонили, а її членів переслідують в зв'язку з їхньою політичною позицією, що є порушенням статті 18 (межі використання обмежень щодо прав). Меджліс також поскаржився, що російські суди не визнають його статусу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю 14 (заборона дискримінації).

Члени Меджлісу також стверджують, що були позбавлені права на справедливий судовий розгляд (стаття 6) та що вони не могли припустити, що їхня діяльність стане порушувати антиекстремістське законодавство (стаття 7 - покарання виключно на підставі закону).

Додамо, що правозахисники задокументували 18 насильницьких зникнень кримських татар, які досі не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Мустафі Джемілєву, колишньому голові Меджлісу, і Рефату Чубарову, нинішньому главі Меджлісу, заборонено в'їжджати на півострів. Проти них порушено кримінальні справи. Кільком членам організації погрожували, їх гнобили, російська влада переслідують їх, десятеро з них звинувачені в скоєнні адміністративних правопорушень і кримінальних злочинів, один знаходиться в ув'язненні.

Влада незаконно обшукуєь мечеті, ісламські школи та приватні будинки кримських татар. Багато з них були змушені виїхати на Україну або в материкову Росію.

На розгляді ЄСПЛ перебуває близько 3 тис. окремих скарг, що мають відношення до подій в Криму і на сході України.

новини партнерів

19 жовтня, 2017 четвер

18 жовтня, 2017 середа

18 жовтня, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати