live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Сеанс Міського Сканування": у Франківську відбудеться фестиваль-дослідження міста

У Франківську відбудеться фестиваль-дослідження міста. Реєстрація на фестиваль відкрита до 9 липня. Подати заявку на участь можуть всі охочі, незалежно від роду діяльності чи місця проживання

Фест — це нон-стоп воркшопи на 12 локаціях по всьому Івано-Франківську, які проведуть запрошені урбаністи, архітектори, музиканти, садівники, соціологи, фотографи із 7 країн світу. «Сеанс Міського Сканування», який спільно з партнерами організовує платформа «Тепле Місто», триватиме з 12 по 20 серпня 2017 року.

В Україні прийнято рівнятись на Захід, а майже будь-яка західна практика — чи то організація парковки, чи славнозвісні євроремонти з євровікнами — сприймається як беззаперечне добро. Проте багато хто на Заході, навпаки, вважає, що саме Україна — країна відкритих можливостей, власних ідей, які варто було б запозичувати до Європи. Тому тема фестивалю — «Рольові моделі»: на воркшопах ми досліджуватимемо український міський образ життя, спробуємо відділити його від запозичень та сформувати нові дієві рольові моделі. Це розумна заміна бездумно скопійованим практикам, які в Україні ніколи не працюватимуть так, як працюють у Лондоні, Відні чи Берліні.

На фестивалі немає жодного однакового воркшопу, хоча всі вони — про місто і для нього. Наприклад, воркшоп Яни Шпачинської (гурт Zapaska) та Михайла Якимчука (Кам’янець-Подільський) — музичний, про звуки на закинутій залізничній станції Бистриця. Воркшоп урбаністів Анни Добрової та Дмитра Ісаєва (Київ, Відень) — погодний, про те, як місто діє за різних метеоявищ, та які альтернативні простори можна створити у місті, щоб у нас більше не виникало бажання ховатись від дощу.

Марта Ферретті та Франческо Кампаньярі (Верона, Італія) створюватимуть колективний сад в одному з районів Франківська, намагаючись знайти чи побудувати у жителів емоційні прив’язки до того, що знаходиться у довколишньому просторі.

Анна Балаж (Манчестер, Будапешт) разом з групою досліджуватиме декомунізацію на прикладі франківського аеропорту: як змінились його функції та сприйняття з часів відкриття і донині.

Фотопроекти, дослідницький кемпінг на міських озерах, реновація закинутих локацій, відновлення франківських двориків, дослідження ринків, історичних пам’яток, промислових зон — у серпні учасників чекає багатопрофільна та цікава робота.

Зареєструватись на фестиваль можна тут (https://www.metalab.space/css-festival), розширені описи воркшопів є на офіційній сторінці фестивалю у Facebook (https://www.facebook.com/IvanoScanning). Учасниками можуть стати науковці, культурологи, соціологи, архітектори, урбаністи, садівники, дизайнери, митці, фотографи, відеографи, інженери, студентська молодь.

На цьому фестивалі ми хочемо переглянути розуміння що є «проблемою»  і що — її «вирішенням». Ми хочемо започаткувати нові тренди мислення і нове ставлення до того, як ми звикли дивитись на місто.

Едуардо Кассіна, METASITU, куратор фестивалю «Сеанс Міського Сканування».

Контакти

Організатори та координатори фестивалю:

Олександр Шевченко

координатор програми «Урбаністика» платформи «Тепле Місто»

alexander_shevchenko@outlook.com

0936917946

Анна Пашинська

архітекторка, урбаністка

annapashynska@gmail.com

0988635373

Ліза Кейль

медіа-координатор

ielyzaveta.keyl@gmail.com

Офіційна FB-сторінка фестивалю

https://www.facebook.com/IvanoScanning

Сайт проекту «Сеанс Міського Сканування»

https://www.metalab.space/css-festival

Інформація про фестиваль

Фестиваль є проектом платформи «Тепле Місто», проводиться за підтримки проекту DREAMactions (створений CANactions та WNISEF для сприяння реалізації практичних міських проектів на території України), Фонду ім. Гайнріха Бьолля та громадського ресторану Urban Space 100.

Фестиваль відбудеться з 12 по 20 серпня у Івано-Франківську. Реєстрація на фест відкрита до 9 липня, кількість місць у воркшоп-групах обмежена. Абонемент на фестиваль коштує 500 грн. та передбачає вільне відвідування фестивальних локацій та закріплення за учасником місця на одному, обраному ним, воркшопі.

«Сеанс Міського Сканування» проходить під кураторством інтернаціонального тандему «METASITU» (Ліва Дударева, Едуардо Кассіна). Вони розробляють інноваційні урбаністичні стратегії, систематизують знання про те, як людина інтегрується в міський простір та взаємодіє з ним. METASITU добре відомі закордоном і вже мали нагоду працювати в Україні (зокрема, в Маріуполі та Славутичі).

Планується, що фестиваль буде щорічним: місту, як і людині, потрібні систематичні обстеження — профілактика і за потреби лікування.

 

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати