Суд конфіскував 20 млн грн у транспортних аферистів
Понад 20 мільйонів гривень стягнуто до державного бюджету за вироком Солом’янського районного суду у справі щодо "транспортної мафії"
Про це повідомляє прес-служба НАБУ
Кошти конфісковані в рамках розслідування детективами Антикорупційного бюро справи за фактами зловживання службовими особами Державної адміністрації залізничного транспорту України (нині ПАТ "Укрзалізниця"), яке розпочалося в березні 2016 року. Один із підозрюваних надав слідству цінну інформацію та уклав угоду про визнання винуватості, що дозволило суду винести обвинувальний вирок та забезпечило конфіскацію коштів.
Загалом, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розслідують корупційні злочини у транспортній галузі в рамках понад 20 кримінальних проваджень. Досудове розслідування у чотирьох із них завершене. Обвинувальні акти стосовно дев’яти осіб скеровано до суду.
Загальна сума завданих збитків через корупцію, викриту детективами НАБУ у транспортній галузі, перевищує 1,5 млрд грн. Задля їх відшкодування заарештовано майно та грошові кошти на суму понад 200 млн грн.
Найчастіше корупційні злочини пов’язані із закупівлями товарів, робіт та послуг за завищеними цінами, а також розкраданням державного майна. Зокрема, НАБУ подало до суду позови про визнання недійсними угод між ДП "Адміністрація морських портів України" та Держадміністрацією залізничного транспорту на загальну суму понад 860 млн грн.
- За даними ГПУ, службовці "Укрзалізниці" в інтересах російських гірничо-збагачувальних холдингів та експедиторських компаній безпідставно занизили тарифи, через що державі нанесено збитки на суму понад $10 млн.
- 13 червня ГПУ повідомила заступнику керівника департаменту локомотивного господарства ПАТ "Укрзалізниця" про підозру в розтраті понад 12 млн грн.
- 2 березня слідчі прокуратури Києва спільно з працівниками СБУ провели 15 обшуків у кримінальному провадженні щодо зловживань на "Укрзалізниці". Обшуки мали місце в "Укрзалізниці", за місцями проживання фігурантів провадження, а також в офісах підприємств-контрагентів та в страховій компанії. Правоохоронці тоді заявляли про розслідування фіктивного перестрахування, за рахунок чого було виведено порядку 14 млн грн.
- Актуальне
- Важливе