live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фото песиків зміцнюють подружнє життя, - психологи

Американські психологи запропонували своїм клієнтам незвичну методику психотерапії

Про це інформує Psychological Science.

Замість типового діалогу між партнерами, подружжя двічі на тиждень дивились слайд-шоу з фото маленьких собак та інших приємних речей. І це подіяло – пари, які взяли участь у експерименті, зауважили, що їхні стосунки значно поліпшились.

Методика заснована на принципі оціночного обумовлювання. Цей метод означає, що оцінювання певного стимулу може змінюватись залежно від того, які інші стимули його оточують. Тобто сприйняття тих чи інших речей залежить від контексту.

В експерименті брали участь 144 пари, шлюб яких тривав не більше п’яти років, а вік кожного з партнерів не перевищував сорока. Перед початком експерименту вони пройшли тест підсвідомих асоціацій та заповнили анкети, які визначали рівень задоволення сімейним життям. Також усіх учасників сфотографували в різних ракурсах: з посмішкою та нейтральним виразом обличчя.

Далі всі сім’ї поділили на дві групи. Ті, хто потрапив до першої, раз на три дні переглядали слайд-шоу з позитивними стимулами. До фото їх партнера, що посміхається, додали фото песиків, яскраві пейзажі та написи wonderful або fabulous (чудесний, дивовижний). Учасники другої групи переглядали нейтральні фото своїх партнерів, до яких додали інші фото без позитивного забарвлення (наприклад, гудзики, сорочки і т.д.). Всі піддослідні переглядали слайд-шоу кожні три дні, окремо від своїх партнерів.

Експеримент тривав шість тижнів. Наприкінці всі учасники знову пройшли тест. Піддослідні з першої групи показали значний зсув асоціацій в позитивний бік.

Все по темі

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати