live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Витрати 7% ВВП на медицину в Україні не відповідають якості послуг, - Світовий банк

Україна витрачає на медицину 7% ВВП, але натомість українці не отримують послуг належного рівня

Про це заявила директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає "112 Україна".

"7% ВВП на рік - висока цифра за міжнародними стандартами. Але те, що отримують люди, не відповідає їхнім очікуванням. Тривалість життя в Україні в середньому 71 рік. Це на 10 років менше, ніж у європейських країнах. Рівень туберкульозу та ВІЛ в Україні тільки збільшується, а не зменшується, як у інших державах. Лише 10% домогосподарств задоволені системою охорони здоров'я", - сказала Кахконен.

Топ-менеджер Світового банку наголосила на необхідності медичної реформи у зв'язку зі станом української системи охорони здоров'я.

"Я відвідувала лікарні й бачила необхідність цієї реформи. В Україні не було жодної реформи системи охорони здоров'я з часу оголошення незалежності. Система, яка зараз працює, - спадок радянських часів зі всіма її проблемами. Ми вітаємо мужні спроби уряду реформувати систему охорони здоров'я. Це критично, адже впливатиме на всіх українців", - зазначила чиновник.

Кахконен додала, що Світовий банк розраховує на підтримку медичної реформи Верховною Радою.

"Мінохоронздоров'я намагається модернізувати систему, привести її у ХХІ століття, імплементувати міжнародні практики, які дали результати в інших країнах та збільшили тривалість життя. З боку Світового банку - сподіваємося, що законопроект медичної реформи буде проголосований українським парламентом", - підсумувала Кахконен.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

23 листопада, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати