live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Грузії скасували відповідальність за посів коноплі для особистого користування

Конституційний суд Грузії визнав неконституційною норму, згідно з якою посів або вирощування малої кількості марихуани для особистого користування є кримінальним злочином

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як говориться в повідомленні Конституційного суду, таке рішення прийнято на підставі звернення групи громадян Грузії, котрі внесли позови проти грузинського парламенту. Вони вимагали визнати неконституційними кілька норм Кримінального кодексу, що стосуються вирощування конопель для особистого користування.

Громадяни оскаржували норми, згідно з якими позбавленням волі карається посів, вирощування або культивування 63,73 грамів, 150,72 грамів і 265,49 грамів конопель, що частково було задоволено судом, який окремо оцінив зазначені дози і небезпеку, яку вони можуть представляти.

Конституційний суд ухвалив, що "у випадку з 63,73 і 150,72 грамами конопель небезпека збуту наркотичних речовин відсутня, оскільки ця кількість конопель може застосовуватися тільки для особистого користування". Що стосується кримінального покарання за посів і вирощування 265,49 грамів конопель, воно залишилося в силі, так як в цьому випадку існує загроза поширення наркотиків, хоча, суд вважає, що "конкретна міра покарання - позбавлення волі від 6 до 12 років є явно непропорційною".

Останнім часом в Грузії активізувалася громадська кампанія з вимогою декриміналізації наркотиків, все частіше стали проводитися акції з вимогою скасування кримінальної відповідальності за вживання марихуани та інших наркотиків.

16 червня парламент Грузії затвердив зміни в закон "Про наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори та наркологічну допомогу", а також до супутніх нормативних актів, відповідно до яких значно лібералізовано існуючу в країні наркополітику.

  • Нагадаємо, в американському штаті Невада легалізували марихуану з розважальною метою.
Все по темі

новини партнерів

20 листопада, 2017 понеділок

19 листопада, 2017 неділя

20 листопада, 2017 понеділок

19 листопада, 2017 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати