live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені встановили, що склянка горілки покращує пам'ять

Дослідники з Ексетерського університету показали, що алкоголь робить кращою пам'ять, причому це справедливо навіть для неконтрольованого вживання спиртного в домашніх умовах

Згідно з результатами експериментів, люди, що вживають спиртне після навчання, запам'ятовують матеріал краще тих, хто не пив взагалі, пише Scientific Reports.

У дослідженні взяли участь 88 осіб віком від 18 до 54 років (середній вік 23 роки), велика частина з яких були жінками. Спершу добровольці, які перебували у себе вдома, мали запам'ятати слова, які схожі на справжні, але містять зайві літери (наприклад, frenzylk від слова frenzy, лють). Після того, як психологи переконалися, що випробовувані впоралися із завданням, половині з них було запропоновано за дві години випити стільки спиртного, скільки вони вважатимуть за потрібне. Після закінчення перерви, учасники експерименту виконували ще одне завдання на запам'ятовування зображень, після якого їм було дозволено продовжити пити.

Наступного ранку вчені виміряли кількість алкоголю в крові добровольців, а також попросили їх сказати, скільки приблизно вони вчора випили. В середньому, загальна доза спирту на одну людину склала 82,59 грам (близько склянки горілки), а середнє за двогодинну перерву - 53,38 грам.

Потім усі учасники експерименту пройшли тест на пам'ять. У той час як контрольна група, яка пила безалкогольні напої, пам'ятала приблизно однакову кількість слів як до двогодинної перерви, так і на ранок, у тестової групи вона помітно зросла (p <0.008). При цьому ефект був сильніше виражений у тих, хто випив більше, що узгоджується з результатами минулих досліджень в Ексетерському університеті. У випадку з зображеннями, вчені знайшли помітні відмінності лише в контрольній групі, яка на наступний день згадала менше картинок.

  • Після підняття Кабміном мінімальних цін на спиртне восени 2016 року півлітрова пляшка горілки в Україні коштує щонайменше 70 грн.

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати