live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Бойовики "заарештували" журналіста Асєєва, у нього погіршується здоров'я

Станіслав Асєєв
Українського журналіста Станіслава Асєєва, відомого за псевдонімом Станіслав Васін, "заарештовано" й проти нього порушена "карна справа", якою займаються проросійські терористи з фейкової "Генеральної прокуратури ДНР"

Про це йдеться у листі секретаря Союзу журналістів Росії Тимура Шафіра до голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, повідомляється на офіційному сайті організації.

"Після завершення останньої зустрічі під егідою ОБСЄ (19-20 червня), на якій була прийнята спільна заява щодо долі журналіста Асєєва, ми використали всі можливості, які у нас є, для з’ясування ситуації щодо його місцезнаходження", - наголошує Шафір.

За інформацією, яку до Москви надіслало "Міністерство іноземних справ ДНР", Асєєва звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених "Кримінальним кодексом ДНР", а "слідство" контролюється "Генеральною прокуратурою ДНР".

Своєю чергою ккс-депутат Верховної Ради України Єгор Фірсов заявляє про серйозне погіршення стану здоров’я Асєєва.

"Не хотілося засмучувати, але і мовчати не можу. У Стаса істотні проблеми зі здоров’ям. Він дуже схуд. Ймовірно, він відчув на собі тортури, й саме тому про його арешт повідомили лише через місяць. Стас ніколи не відрізнявся міцним здоров’ям, незважаючи на те, що він не мав шкідливих звичок і займався спортом. Пару разів на рік сидів на антибіотиках, оскільки його хронічний бронхіт переходив у запалення легенів", - написав Фірсов у Facebook.

За його інформацією, у журналіста немає необхідних медикаментів, а бойовики, які його затримали, відмовляються йому їх передати.

"Також, до Стаса, як і раніше, не мають доступу представники міжнародних організацій, які могли б отримати точне уявлення про його стан здоров'я", - додав екс-депутат.

У коментарях до повідомлення Фірсов написав, що цю інформацію він отримав від матері Асєєва та його адвоката.

 

  • Як повідомлялося, український журналіст і публіцист, який залишився у Донецьку після окупації і писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін, зник на окупованій території.
  • Певний час бойовики відмовлялися визнати факт викрадення Асєєва та через свою "поліцію" оголосили його в розшук як зниклого безвісти.
  • В середині липні терористи підтвердили, що Асєєв у них й "звинувачується" у "шпигунстві". За вчинення цього "злочину" йому загрожує ув'язнення терміном 12-14 років.

новини партнерів

21 листопада, 2017 вівторок

20 листопада, 2017 понеділок

21 листопада, 2017 вівторок

20 листопада, 2017 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати