live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

120 відомих поляків просять не допустити появу Львова у паспортах

Польські активісти почали збір підписів до МВС Польщі із закликом не зображати Львівський "Меморіал орлят" на польських паспортах, щоб не шкодити відносинам з Україною

Про це повідомляє "Польське радіо"

"Дбаючи про добрі відносини Польщі з Литвою та Україною, закликаємо міністра внутрішніх справ та адміністрації пана Маріуша Блащака усунути зображення Остробрамської каплиці та Цвинтаря оборонців Львова з переліку представлених на конкурс ілюстрації для нового польського паспорту", - повідомили активісти.

За їх словами, Остробрамська каплиця, так  Цвинтар львівських орлят – це важливі місця для польської історії та культури. Однак вони закликали взяти до уваги те, як багато суперечок та поділів може створити використання місць, які знаходяться на території інших держав.

"Польща після майже 100 років від часів відновлення незалежності – це абсолютно інша країна, яка має набагато ліпші, ніж у минулому, відносини з Литвою та Україною. Не варто ризикувати знищенням цієї цінності задля введення символічних графічних змін на шпальти польських паспортів", - говорять активісти.

Заклик на сьогоднішній день підписали 122 польські журналісти, експерти, митці та громадські діячі.

  • Нагадаємо, у Польщі до сторіччя незалежності у 2018 році вирішили випустити паспорти у новому дизайні, де планується розмістити "Меморіал орлят" у Львові.
  • Меморіал орлят - польський військовий меморіал у Львові. "Орлята" - це учасники боїв проти ЗУНР (1918-1919 р) і проти більшовиків (1920 р). Вони були поховані на "Кладовищі захисників Львова", що становить частину Личаківського цвинтаря.
Все по темі

новини партнерів

23 листопада, 2017 четвер

23 листопада, 2017 четвер

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати