live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Гриневич розповіла, які ще закони про освіту необхідно прийняти

Міністр освіти України Лілія Гриневич розповіла, що необхідно прийняти новий закон про загальну середню освіту, про професійну освіту та зробити закон про освіту дорослих

Про це вона повідомила після засідання Кабінету міністрів України, передає Еспресо.TV.

"Прийняття закону про освіту – це початок великого шляху, нового етапу розбудови системи освіти. Нам зараз треба буде новий закон про загальну середню освіту, бо там закладена повноцінна реформа школи, новий закон про професійну освіту", - розповіла міністр.

Вона зазначила, що проект закону про професійну освіту вже був внесений представниками Міносвіти раніше. Однак зараз його відкличуть, оскільки прийнятий закон про освіту вносить частину новел, які спонукають міністерство переписати закон про професійну освіту.

"Так само треба зробити закон про освіту дорослих. В Україні ця ланка надзвичайно слабка. А сучасне суспільство примушує людину змінювати професію. І після цього ще постанови кабінету міністрів", - зазначила Гриневич.

Окрім того, вона розповіла, що необхідно внести зміни у тендерне законодавство для покарання тих, які не дотримуються умов тендерів.

"Фірми повинні вносити внески, які у разі невиконання угоди, будуть цією санкцією і передаватимуться до бюджету, якщо вони не виконали угоди", - вважає Гриневич.

Міністр розповіла, що через невиконання умов тендерів, в Україні зупинилися роботи в десятці шкіл і діти змушені доїжджати на навчання в інші навчальні заклади.

  • 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі.
  • Закон №3491-д є основою для реформування шкільної освіти.
  • Зокрема обов'язкове навчання дітей у школі тепер починатиметься не у 7, а 6 років, й загалом триватиме 12 років.
  • Реформа також передбачає встановлення мінімальної зарплати для вчителів на рівні 6400 гривень, що планується зробити до 2023 року.
  • За словами голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторії Сюмар, прийнятий сьогодні закон зробить середню та вищу школу повністю україномовними.
  • Як заявляють у Міністерстві освіти та науки, новий закон про освіту передбачає новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати