Відомий "військовий фотокор" виявився шахраєм
Особа бразильського "військового кореспондента" Едуардо Мартінса, фото якого публікували BBC, The Wall Street Journal і The Telegraph, виявилася вигадкою
Про це пише The Guardian.
32-річний Едуардо Мартінс став відомим завдяки знімкам військових конфліктів, які він публікував на своїй сторінці в Instagram.
Фотографії з трагічним сюжетом, які він видавав за свої, в 2016 році використали такі всесвітньовідомі видання, як The Wall Street Journal, Le Monde і The Telegraph. А журнал Recount Magazine опублікував з ним велике інтерв'ю.
Неправдивість виявила журналістка BBC Наташі Рібейро.
Коли вона почала розслідування у відношенні Мартінса, виявилося, що його не знає жоден з кореспондентів, чи представників влади в регіонах, в яких працював "журналіст".
Мартінс розповів BBC, що він є добровольцем ООН і працює з біженцями, проте в записах організації згадки про нього відсутні.
У липні DOC Galeria в Сан-Паулу, Бразилія, попросила у Мартінса дозвіл на використання його роботи на виставці бразильських військових фотографів в зонах конфлікту. Переговори про використання знімків з Мартінсом вів ветеран, фотограф і куратор виставки Фернандо Коста Нетто. Після того, як Нетто дізнався про розслідування і заявив, що сумнівається в автентичності фотографій, Мартінс видалив свій аккаунт в Instagram.
Фейковий кореспондент брав чужі фотографії, змінював їх, обрізав, дзеркально відображав, щоб пошукові системи не могли їх виявити.
Навіть зовнішність фейкового кореспондента виявилася підробкою. Селфі, які він видавав за свої, виявилися знімками серфінгіста Макса Хепворта-Пові.
Скоріше за все, "військовий кореспондент" так і не покидав рідну Бразилію.
- Актуальне
- Важливе