live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Австралійські вчені вперше перетворили світлові хвилі на звукові

Дослідники з університету Сіднея вперше перетворили цифрову інформацію у вигляді світлових хвиль на звукові хвилі та записали їх на мікрочіп

Про це повідомляє "Хайтек".

Світло зручно використовувати для передачі інформації на велику відстань, зокрема, в космос і назад. Проте висока швидкість світла ускладнює обробку інформації комп'ютерами та телекомунікаційними системами.

Конвертація світлових хвиль в звукові дозволяє обробити інформацію, а потім знову перетворити її на світло для подальшої відправки мережею. Дані передаються не за допомогою електронів, як в звичайних електроланцюгах, а за допомогою світла.

Традиційні електронні пристрої, що використовуються в телекомунікаційних і оптоволоконних мережах, уразливі до перешкод, перегріваються і споживають занадто багато енергії. Дослідники Моріц Мерклейн і Біргіт Стіллер створили у Центрі лазерної фізики Австралійського національного університету фотонний мікрочіп для запису конвертованих даних.

"Інформація на нашому чіпі в акустичній формі переміщається на 5 порядків повільніше, ніж в оптичній. Це як різниця між громом і блискавкою", - розповіла Біргіт Стіллер про особливості роботи мікрочіпу.

Розвиток фотонних чіпів вже привернув увагу таких корпорацій, як IBM і Intel. Успішні випробування показують, що в майбутньому подібне шифрування може бути використане для безпечного зв'язку між наземними мережами і супутниками у космосі.

новини партнерів

24 березня, 2018 субота

23 березня, 2018 п'ятниця

24 березня, 2018 субота

23 березня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати