live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна першою в Європі зобов'язала компанії вказувати кінцевих власників бізнесу, - Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко представив на міжнародній арені антикорупційні ініціативи України

Міністр юстиції Павло Петренко, виступаючи на міжнародному саміті «Concordia», ознайомив представників міжнародної спільноти з новітніми антикорупційними ініціативами, які вже реалізовує Україна, та висловив готовність передати наявний у нашої держави досвід боротьби з проявами корупції.

На його переконання, саме забезпечення прозорості в діяльності державних органів дає можливість уникнути корупційних ризиків і перевищення повноважень.

«Без прозорості, відкритості та підзвітності неможливо побудувати відкриту, демократичну і процвітаючу країну. Де немає прозорості – немає  й контролю, а де немає  контролю – починаються хаос, зловживання й корупція», - наголосив урядовець.

Міністр юстиції поінформував учасників саміту про низку ініціатив Мін'юсту в цьому напрямку, серед яких відкриття всіх реєстрів Мін'юсту та запровадження обов’язку вказувати реальних власників компаній в реєстрі бізнесу.

«Україна першою з країн ЄС на рівні закону встановила обов’язок для всіх без винятку компаній вказувати кінцевих власників бізнесу. Це - важливий крок на шляху боротьби з корупцією, який «перекрив» для чиновників можливість ховати корупційні статки за офшорними компаніями або за компаніями, оформленими на секретарок, водіїв чи інших підставних осіб», - зазначив Павло Петренко.

Також серед досягнень запуск повністю відкритого електронного реєстру декларацій чиновників та запуск спеціальних антикорупційних органів.

Ще одним важливим напрямком антикорупційної роботи на переконання очільника української юстиції є запуск доступної кожному громадянину Системи електронних торгів арештованим майном, яка нині носить назву «OpenMarket». Саме ця система стала прообразом системи електронних державних закупівель «ProZorro».
Додатково в рамках антикорупційних ініціатив Уряду було запущено процеси децентралізації, які забезпечили прозорість у відносинах громадянина із державою.

«Мін'юст одним із перших почав передавати свої функції місцевій владі і нотаріусам. Такий крок забезпечив високу якість надання послуг громадянам та ліквідував корупційні схеми, які існували досі», - резюмував Павло Петренко.

Павло Петренко подякував Уряду та міжнародним партнерам, серед яких і Transparency International Україна, за підтримку в реалізації антикорупційних ініціатив в цілому та в проекті інтеграції українського та глобального реєстрів кінцевих бенефіціарних власників зокрема.

новини партнерів

25 березня, 2018 неділя

24 березня, 2018 субота

25 березня, 2018 неділя

24 березня, 2018 субота

23 березня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати