Новий закон про освіту: Клімкін пропонує провести спільне обговорення
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що як противники, так і прихильники нового закону України "Про освіту" повинні разом обговорити, як зробити його дію найбільш вигідною для громадян
Про це він написав у Twitter.
"Вважаю, що стейтментів щодо нового закону про освіту прозвучало досить. Причому з обох боків. Всі заяви - про політику, а не про людей. Повинні сісти разом і зробити так, щоб людям було краще. Щоб кожен відчував себе вдома", - зазначив міністр.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту.
- Із засудженням нового українського закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію.
- Після цього президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту до України, а уряд Угорщини, заявив про рішення заблокувати всі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною.
- Актуальне
- Важливе