//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Постачальники - один з китів ProZorro

Не так давно в Україні з’явився новий ринок – електронних тендерних послуг для держави та бізнесу

Електронні закупівлі - це не панацея  і не  спасіння, це спроба працювати за схемою WIN-WIN:  компаніям знаходити найкращі пропозиції по оголошених тендерах, а постачальникам отримувати нові замовлення.

Сьогодні кількість замовників, які приєдналися до ProZorro  складає 127 тисяч постачальників, а кількість щоденних процедур становить 3,5-4 тисячі. Це новий переформатований багатомільярдний ринок збуту, що дає нові можливості для розвитку бізнесу.

І хоча темпи розширення бази учасників системи ProZorro, порівняно з 2016 роком дещо знизилися ( з 1300 до 1100 компаній), але відкриті публічні закупівлі є привабливими для українського бізнесу: понад 23% нових користувачів готові долучитися до системи.

Постачальники ProZorro: які вони?

Постачальники - важлива складова ProZorro. Прозора система публічних закупівель з максимально простим функціоналом, створювалася  впершу чергу для клієнтів, а основним завданням були зручність та ефективність користування.

Для всіх постачальників, незважаючи є вони новими користувачами чи вже успішними, важливо дотримуватися всіх поставлених вимог, особливо що стосується документації. Адже інколи помилки дорого коштують: це не лише розчарування, але й матеріальні втрати. Ті, хто не зумів правильно організувати свою роботу часто стають “колишніми” постачальниками ProZorro, втративши будь-яку віру в систему. І це прикро.

Все ProZorro?

Попри всі позитивні показники і повну відкритість системи, все ще залишаються деякі побоювання стосовно прозорості та рівності умов проведення тендерів, котрі  пов’язані із недовірою, невпевненістю, браком знань. Тому першочерговим завданням, є не просто розвиток системи електронних закупівель, але й постійна робота з клієнтами для роз’яснення усіх так званих «підводних каменів».

По-перше, потрібно уважно читати тендерну документацію: банальна неуважність часто є фатальною помилкою через яку учасника і дискваліфікують.

По-друге, не варто забувати про інструменти контролю. Ми працюємо за системою WIN-WIN, тому право отримання інформації має кожен.

По-третє, не переоцінювати свої можливості: важливо пам’ятати про свою репутацію як надійного постачальника та тверезо оцінювати власні сили.

Навіть за умов максимальної ProZorroсті ми звикли усюди шукати #зраду або #перемогу: недобросовісні замовники, підкилимні договори, корупційні схеми – безумовно, система не ідеальна, але тут багато «але». Насправді ж, часто критичну роль відіграє саме людський фактор: недосвідчені постачальники припускаються помилок, які в результаті призводять до програшу в тендері. При цьому і пропозиція ніби була хороша, і якість товарів/послуг – не гірша за конкурента, але торги завершились, а замовлення отримує інший постачальник.

Пам’ятайте,  що це не одностороння гра, а партнерство, тому дотримуйтесь поставлених вимог. Лише так ми будуємо справді proZorrу та успішну систему .

Антон Припіченко, керівник майданчика SmartTender.biz

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

25 червня, 2019 вівторок

24 червня, 2019 понеділок

25 червня, 2019 вівторок

24 червня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати