live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна та Польща підпишуть декларацію щодо закону про освіту

Польща та Україна підпишуть декларацію, де буде прописано основні напрями виконання мовної статті закону "Про освіту" для українських шкіл, у яких навчання ведеться польською мовою

Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, інформує ZN.ua.

На спільній прес-конференції з міністром національної освіти Польщі Анною Залевською Гриневич зазначила, що МОН планує поступово збільшувати у таких школах частку предметів, що вивчається українською мовою. За попередньою пропозицією української сторони, у старшій школі частка вивчення предметів українською має складати 60%.

"Ми розуміємо важливість для України утвердження української мови як державної, у Польщі ми також багато уваги приділяємо розвитку нашої мови. Однак у нас є двосторонні домовленості. Має бути гарантія, що певна частина предметів буде вивчатися польською", – наголосила міністр освіти Республіки Польща.

Гриневич повідомила, що більш детальні формулювання будуть виписані у профільному законі "Про загальну середню освіту", а також у підзаконних актах Кабінету міністрів.

Читайте також: Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"

Згідно з офіційною статистикою, у 2016/2017 навчальному році функціонувало 2 дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей.

Натомість у загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45 тис. 964 учні, у тому числі, як другу – 27 тис 636 учнів.

У Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують 5 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та російською мовами.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати