Україна та Польща підпишуть декларацію щодо закону про освіту
Польща та Україна підпишуть декларацію, де буде прописано основні напрями виконання мовної статті закону "Про освіту" для українських шкіл, у яких навчання ведеться польською мовою
Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, інформує ZN.ua.
На спільній прес-конференції з міністром національної освіти Польщі Анною Залевською Гриневич зазначила, що МОН планує поступово збільшувати у таких школах частку предметів, що вивчається українською мовою. За попередньою пропозицією української сторони, у старшій школі частка вивчення предметів українською має складати 60%.
"Ми розуміємо важливість для України утвердження української мови як державної, у Польщі ми також багато уваги приділяємо розвитку нашої мови. Однак у нас є двосторонні домовленості. Має бути гарантія, що певна частина предметів буде вивчатися польською", – наголосила міністр освіти Республіки Польща.
Гриневич повідомила, що більш детальні формулювання будуть виписані у профільному законі "Про загальну середню освіту", а також у підзаконних актах Кабінету міністрів.
Читайте також: Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
Згідно з офіційною статистикою, у 2016/2017 навчальному році функціонувало 2 дошкільні навчальні заклади з вихованням польською мовою. Загалом польською мовою у дитсадках виховуються 137 дітей.
Натомість у загальноосвітніх навчальних закладах польською навчається 1785 учнів, вивчають польську мову як предмет 45 тис. 964 учні, у тому числі, як другу – 27 тис 636 учнів.
У Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях функціонують 5 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та українською мовами, 1 загальноосвітній навчальний заклад з навчанням польською та російською мовами.
- Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія.
- МЗС Угорщини погрожує заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- Розкритикований Угорщиною закон про освіту набув чинності.
- Експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.
- МЗС Угорщини хоче перегляду угоди про асоціацію Україна-ЄС через освітній закон.
- Угорщина погрожує Україні санкціями ЄС через освітній закон.
- Болгарські нацменшини підтримали український закон про освіту.
- ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій висловила стурбованість новим українським освітнім законом.
- Польща проти перегляду Угоди про асоціацію через освітній закон.
- Посол ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі пообіцяв донести до Єврокомісії та Європарламенту позицію України щодо мовної статті українського закону "Про освіту".
- Актуальне
- Важливе