Угорщина погрожує Україні санкціями ЄС через освітній закон
Будапешт вимагатиме ввести санкції проти України, якщо новий закон про освіту не буде відкликаний
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "Радіо Свобода".
За його словами, доля закордонних угорців не є предметом торгу для Угорщини, і через це Україна повинна відкликати свій закон про освіту, який, на його думку, утискає права нацменшин.
"Ми боротимемося до останнього за відкликання Україною цього закону. В цій справі не може бути компромісу", - Сійярто.
За словами міністра, якщо з боку України не будуть вжиті необхідні заходи, можуть набути чинності штрафні санкції ЄС, які торкнуться сфери торгівлі, адже умови асоціації містять домовленість про вільну торгівлю, яка відкриває перед Україною європейські ринки.
Читайте також: Нуль українських шкіл та жорстка мадяризація. Чи має права Угорщина погрожувати Україні
Сійярто зазначив, якщо буде визнано, що Україна порушила основні принципи угоди про асоціацію з ЄС, то наслідком цього може стати запровадження торговельних та економічних санкцій.
На думку міністра, немає нічого спільного між навчанням рідною (угорською - ред.) мовою і знанням української мови. Поліпшити знання української можливо, здобуваючи освіту угорською мовою, вважає він.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
Глава угорського МЗС підтвердив намір узгодити точки зору з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який приїде в Будапешт 12 жовтня, проте попередив, що шлях у Європу для України лежить через Угорщину не тільки в географічному сенсі.
- Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія.
- МЗС Угорщини погрожує заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.
- Розкритикований Угорщиною закон про освіту набув чинності.
- Міністерство закордонних справ України направить статтю закону "Про освіту" стосовно мови викладання на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).
- МЗС пояснило, як новий освітній закон розширить права нацменшин.
- Експерти Ради Європи позитивно оцінили освітній закон України.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проведе термінові дебати щодо мовної статті нового українського закону "Про освіту".
- Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що буде ініціювати перегляд цієї угоди з Україною під час наради очільників МЗС країн-членів Євросоюзу.
- МЗС України із здивуванням сприйняло заяву Міністра закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
- Актуальне
- Важливе