Основні міфи щодо медичної реформи. Відповідь Гройсмана
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відповів на найпоширеніші міфи та острахи щодо медичної реформи
Про це він заявив під час свого візиту у Луцьк, передає Еспресо.TV
На думку Гройсмана, багато хто "спекулює на медичній реформі".
"Вони лякають тим, що будуть закриватись лікарні це абсолютна дурниця. Ніхто ніякі лікарні закривати не збирається", - заявив голова уряду.
Також Гройсман запевнив, що лікарів звільняти не будуть: "Я ще раз можу сказати – дурниця і нісенітниця, тому що в нас оптимальна кількість лікарів. Нам потрібні професійні лікарі, ми будемо їх навчати, там де є дефіцитні спеціальності лікарів – будемо перенавчати".
Читайте також: Медична реформа: Відповіді на всі питання
Також прем'єр відзначив, що українцям не потрібно буде сплачувати з власної кишені за медичні послуги: "Я вважаю це грубою провокацією, щоб ввести українських громадян в паніку – про те що люди будуть сплачувати за медичні послуги. В жодному разі. Ми прийняли закон, який дозволяє покриття медичних послуг на 100%".
Гройсман навів приклад: "Якщо вам, припустімо, зробили МРТ за 800 грн – то не ви платите ці 800 грн, а держава платить їх лікарні за вас. А громадянам надається право вибору, де зробити цю медичну послугу – там де краще, там де якісніше, там, де до вас ставляться уважніше. Отже, ви зробили процедуру за 800 грн – і держава заплатила лікарні 800 грн, а не так як відбувається зараз – виділяється мільйон, і потім він незрозуміло куди дівся".
Основими завданнями медреформи прем'єр назвав появу нормальної екстреної допомоги, функціонування "багатопрофільних лікарень, без іржавого обладнання" та професійних фахівців.
"Я думаю нам знадобиться декілька років, щоб розпочати відчутні зміни в системі охорони здоров'я, але це для нас пріоритет" - наголосив Гройсман.
- В.о. міністра охорони здоров'я України Ульяна Супрун пояснила, що зміниться, коли в 2018 року в Україні запрацює національна страхова систем.
- 19 жовтня Верховна Рада ухвалила медичну реформу.
- Реформа складатиметься з трьох етапів й розрахована на три роки.
- За підрахунками МОЗ, лікар первинної ланки з 2 тис. пацієнтів отримуватиме на рік на свою практику близько 700 тис. гривен на рік.
- Медичні послуги, які надаються на первинній ланці, після старту медреформи будуть безкоштовними для пацієнтів, наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
- Актуальне
- Важливе