live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

До кінця 2020 року Україна може стати експортером газу, - "Нафтогаз"

Вже до кінця 2020 року Україна може перестати бути чистим імпортером газу й почне постачати за кордон власне балкитне паливо

Про це заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, передає прес-служба компанії.

За його словами, це стане можливим за рахунок нової стратегії розвитку НАК "Нафтогаз України" та трансформації енергоринку. Передбачається, що в результаті приріст ВВП України стане більшим ніж 7%, а доходи державного бюджету перевищать $8 млрд.

Озвучена Коболєвим стратегія передбачає збереження "Нафтогазу" як "потужної вертикально-інтегрованої компанії", яка стане драйвером змін на українському енергетичному ринку.

Голова "Нафтогазу" зауважив, що у більшості країн основними драйверами нарощування видобутку енергоносіїв є саме великі вертикально-інтегровані компанії. Як приклад здатності таких компаній формувати ринок він навів створення в Україні ринку послуг гідророзриву пласту (ГРП). Завдяки тому, що "Нафтогаз" створив новий значний попит на ці роботи, вартість таких операцій за останній час зменшилась у 3-4 рази, що зробило їх доступнішими для інших учасників ринку.

Як зазначив Коболєв, очікуване збільшення видобутку газу на 600 млн куб. м в цьому році стало можливим, у тому числі, завдяки ефекту великої компанії, яка може залучати значні за обсягом та дешеві кошти.

За його словами, середньозважена вартість кредитів від ЄБРР та Світового Банку, залучених Нафтогазом, становить менше 2% річних.

  • Найбільша газовидобувна компанія України "Укргазвидобування" станом на 18 жовтня за цей рік збільшила видобуток природного газу порівняно з аналогічним періодом 2016 року на майже півмільярда кубів. Це в 6 разів більше, ніж за весь 2016 рік.
  • У травні голова правління "Укргазвидобування" Олег Прохоренко заявив про те, що за рахунок збільшення видобутку газу до 2020 року Україна має досягти повної газової незалежності

новини партнерів

‡агрузка...

21 вересня, 2019 субота

21 вересня, 2019 субота

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати