Україна й Польща підписали декларацію щодо нового закону про освіту

фото: men.gov.pl
Міністри освіти України та Польщі Лілія Гриневич та Анна Залевська підписали декларацію про взаємне забезпечення прав національних меншин на навчання рідною мовою
Про це заявила Залевська, передає прес-служба очолюваного нею відомства.
Йдеться про мову навчального процесу в школах польської меншини в Україні та української національної меншини в Республіці Польщі.
Читайте також: На Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі
"У мене гарні новини. Ми підписали двосторонню декларацію. Вивчення польської мови у польських школах на території Україні не зазнатиме змін", - зазначила Залевська.
Читайте також: Ян Пєкло: Безпека України означає безпеку Польщі
Документ підписано 24 жовтня за підсумками перемовин, які мали місце 17 жовтня у Києві.
- 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
- 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. При цьому найбільш жорстку позицію щодо нового закону зайняла Угорщина, а найбільш м'яку - Польща, національна меншина якої має 5 шкіл на території України.
- Проте 19 жовтня угорська сторона погодилася з основними положеннями закону й ініцювала перемовини щодо особливостей практичного застосування закладених у ньому положень.
- У Міносвіти вже вирішили, що навчання у школах нацменшин відбуватися на основі латиської моделі "60 на 40".