live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна й Польща підписали декларацію щодо нового закону про освіту


фото: men.gov.pl
Міністри освіти України та Польщі Лілія Гриневич та Анна Залевська підписали декларацію про взаємне забезпечення прав національних меншин на навчання рідною мовою

Про це заявила Залевська, передає прес-служба очолюваного нею відомства.

Йдеться про мову навчального процесу в школах польської меншини в Україні та української національної меншини в Республіці Польщі.

Читайте такожНа Україну через реформу освіти посипались погрози інших країн. Що такого в новому законі

"У мене гарні новини. Ми підписали двосторонню декларацію. Вивчення польської мови у польських школах на території Україні не зазнатиме змін", - зазначила Залевська.

Читайте такожЯн Пєкло: Безпека України означає безпеку Польщі

Документ підписано 24 жовтня за підсумками перемовин, які мали місце 17 жовтня у Києві.

  • 5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект "Про освіту" (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Окрім того, закон встановлює що навчання в усіх українських школах (у т.ч. у місцях компактного проживання національних меншин в прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.
  • 14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії і Греції надіслали листа українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння щодо нового українського закону про освіту. При цьому найбільш жорстку позицію щодо нового закону зайняла Угорщина, а найбільш м'яку - Польща, національна меншина якої має 5 шкіл на території України.
  • Проте 19 жовтня угорська сторона погодилася з основними положеннями закону й ініцювала перемовини щодо особливостей практичного застосування закладених у ньому положень.
  • У Міносвіти вже вирішили, що навчання у школах нацменшин відбуватися на основі латиської моделі "60 на 40".

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати