live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Різниця в зарплаті чоловіків і жінок не зникне ще 217 років, - дослідження

Фахівці Світового економічного форуму з'ясували, що розрив в оплаті праці чоловіків і жінок не зникне ще 217 років

Про це йдеться у звіті Міжнародного економічного форуму.

Щороку МЕФ виділяє 144 країни в Індексі гендерного розриву, і порівнює їх з чотирьох показників: економічна участь і кар'єрні можливості, освіта, політичні можливості, а також здоров'я і виживання.

МЕФ крім своїх даних бере інформацію світових інститутів - Міжнародної організації праці, Програми розвитку ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У 2017 році індекс вперше показав розрив в рівності в графі "економічна участь". До неї відносяться зарплати, участь в колективі і лідерство. В середньому, жінки по всьому світу заробляють менше, ніж чоловіки. МЕФ стверджує, що розрив не зникне ще 217 років.

null
Різниця між середньою зарплатою чоловіків і жінок з 2006 року. фото Quartz

Читайте також: Жінки заробляють менше чоловіків, хоча працюють більше. Скільки втрачає економіка України через сексизм

Причина виникнення розриву полягає не в тому, що жінки отримують менше, ніж чоловіки за однакову роботу (розрив в зарплаті становить 2%), а в тому, що жінки виконують неоплачувану роботу або ж не входять до штату співробітників.

Крім того, жінки працюють в сферах з більш низькою середньою зарплатою і рідше займають високооплачувані провідні позиції.

Ісландія залишається на першому місці за всіма показниками, в ній зберігаються найнижчі розриви в доходах між чоловіками і жінками. Британія і США намагаються скоротити розрив в пунктах залученості в колектив і оплаті праці, зазначає МЕФ.

Цим країнам вдається зберігати рівність за рахунок того, що показники збільшилися в інших сферах - наприклад, збільшилася кількість жінок на провідних політичних позиціях.

null
Індекс глобального гендерного розриву 

Скорочення гендерного розриву потрібно не тільки для соціального розвитку - воно допоможе додати "мільярди доларів" в економіку країн, зазначає МЕФ.

За останніми оцінками, гендерна рівність може принести додаткові $250 мільярдів в валовий внутрішній продукт Великобританії, $1,750 мільярдів, $550 мільярдів Японії, $320 мільярдів Франції.

Україна посідає 61-ше місце серед 144 країн. В МЕФ зазначили, що "в нашій державі цього року спостерігається  найбільше за весь час поліпшення рівності заробітньої плати в політичному робочому вимірі."

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати