live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В США схвалили цифрові таблетки, які відстежують прийом ліків

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США 13 листопада вперше схвалило цифрову таблетку Abilify MyCite

Про це йдеться на сайті установи.

Таблетка оснащена "їстівним" сенсором, який повідомляє лікарям, коли пацієнт приймав ліки і чи приймав їх  взагалі. Пігулка призначена для лікування шизофренії, біполярного розладу і депресії у дорослих пацієнтів.

Згідно з повідомленням управління, таблетка відправляє дані, отримані за допомогою сенсора в таблетці, на знімний сенсор. Він надсилає інформацію в додаток для смартфона, і пацієнти самі зможуть стежити за прийомом ліків. Вони також можуть надати доступ до цієї інформації своєму лікарю.

У розмові з The New York Times медичні експерти відзначили, що недотримання рецептів обходиться пацієнтам в $100 мільярдів, в більшості випадків через те, що вони хворіють ще сильніше і їм потрібне додаткове лікування або госпіталізація.

"Коли пацієнти не дотримуються способу життя або прийому ліків, прописаних для них, можуть виникнути значні наслідки, які погано відбиваються на пацієнта і досить дорого обходяться",-прокоментував Вільям Шранка, провідний лікар в медичному центрі університету Піттсбурга.

null

Нова таблетка - спільна розробка компанії Otsuka - виробника ліків Abilify (ліки, яке прописують при біполярних розладах, шизофренії і депресії) і каліфорнійської корпроаціі Proteus, яка займалася розробкою сенсора.

Пацієнти, які погодилися приймати такі таблетки, повинні підписати угоду. Вони дозволять лікарям і ще чотирьом людям, наприклад, членам сім'ї, отримувати дані пацієнта про те, коли і скільки ліків він випив. Пацієнти зможуть заблокувати передачу даних за допомогою спеціального додатку для смартфонів. Наразі сенсорні таблетки тестуються людьми з ВІЛ, хворобами серця, діабетом і тими, хто пережив інсульт.

null

Пігулка також допоможе з'ясувати, чи не забагато знеболювальних приймає пацієнт після операції, і чи правильно учасники клінічних випробувань п'ють ліки. Крім того, цифрова таблетка може стати умовою для звільнення людей з психіатричної клініки, які часто не приймають призначені пігулки.

Сенсор, в якому міститься мідь, магній і силікон, виробляє електросигнал, коли його кропить шлунковий сік. Як він реагує на їжу – поки не зрозуміло. Через кілька хвилин сигнал вловлює сенсор. Його потрібно носити на лівій стороні грудей і змінювати кожні сім днів.

null

Сенсор надсилає лікарю дату та час прийому таблетки, а пацієнт може відзначити свої показники в додатку – настрій та тривалість відпочинку, - вони потраплять в базу даних.

Спочатку Abilify MyCite отримає обмежена кількість людей. У 2018 році таблетки хочуть запустити в продаж. Скільки вони коштуватимуть, поки невідомо. Також немає доказів на користь того, що вони дійсно допоможуть поліпшити прийом ліків. Зараз підтверджено лише той факт, що Abilify MyCite може відстежувати дозування.

новини партнерів

18 грудня, 2018 вівторок

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати