Україна не отримає чергові 600 млн євро від Єврокомісії. 4 причини, чому
Європейська комісія не виплатить третій транш макрофінансової допомоги Україні у розмірі 600 млн євро в рамках програми, затвердженої в 2015 році
Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.
Єврокомісія зазначає, що Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС. Серед них - важливі заходи щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; просування поточних реформ в енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення систем соціального захисту.
Однак, транш неможливий через невиконання Україною наступних 4 вимог:
- зняття заборони на експорт лісу-кругляка,
- запуск автоматичної перевірки е-декларацій,
- закон про кредитний реєстр НБУ ,
- перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.
"На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс реформ у багатьох областях, які успішно просунулися вперед, і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми", - йдеться в заяві.
У заяві Єврокомісії зазначається, що Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Термін поточної програми закінчується на початку січня 2018 року.
Водночас, Єврокомісія почала роботу над четвертою програмою макрофінансової допомоги проведення реформ в Україні
Довідка:
Маркофінансова допомога – це довготерміновий кредит із дуже низькими відсотками, який ЄС надає державам-партнерам. Ці кошти надходять до державного бюджету і можуть бути використані для погашення бюджетного розриву.
-
На початку листопада повідомлялося, що в України є ще кілька тижнів для виконання умов отримання останнього, третього траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу.
-
Національний банк очікує надходження наступного траншу Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування EFF у I кварталі 2018 року
-
Україна для отримання чергового траншу МВФ мала прийняти закони про приватизацію, антикорупційний суд і урегулювати газове питання.
- Актуальне
- Важливе