live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Столичний Інститут кібернетики відзначив 60-річчя. Новини компаній

Столичний Інститут кібернетики імені академіка Глушкова відзначив своє 60-річчя

З цієї нагоди у науковому закладі відбулась міжнародна конференція "Сучасна інформатика: проблеми, досягнення та перспективи розвитку".

Привітати учасників завітало багато почесних гостей. Серед них і Людмила Русаліна - донька видатного кібернетика Володимира Михалевича і відомого математика Маргарити Дієсперової. Хоча жінка не присвятила своє життя науці, але багато років тому створила Фонд наукового і технічного розвитку імені Михалевича.

За його підтримки і фінансування втілились у життя розробки студентів столичного політеху: наносупутник, який вивчає кліматичні умови на орбіті та безпілотники, що тепер контролюють кордон України. До 60-річниці фонд подарував закладу книгу про історію інституту та його науковців.

"Я дуже пишаюся тим, що маю можливість хоч б трохи свого внеску внести у розвиток науки і кібернетики в нашій країні. З нагоди свята, інститут кібернетики презентував виставку наукових винаходів своїх співробітників за останні декілька років. Однією із найважливіших розробок є система захисту даних для роботизованих приладів. Вона може використовуватись зокрема і у військових цілях - зокрема, при вбудові в безпілотні літальні апарати", - сказала меценат, президент Фонду наукового і технічного розвитку імені В.С. Михалевича Людмила Русаліна.

Але найбільше пишаються кібернетики цього інституту власною розробкою суперкомп'ютера - найпотужнішого в Україні. Його здатність до обчислювання в тисячі разів перевершує можливості персонального компютера. До прикладу, наукові розрахунки, які на звичайному пристрої роблять один рік, суперкомпютер завершить вже за тиждень. На цьому вітчизняні кібернетики не зупиняються і щоденно працюють над новими інноваціями та винаходами.

 

Все по темі

новини партнерів

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

20 вересня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати