live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Австрійські вчені розповіли, яким буде життя людини у 2037 році

За рахунок розвитку штучного інтелекту та створюваних на його основі технологій в майбутньому люди житимуть довше і здоровіше, проте з'явиться чимало речей та явищ, котрі сьогодні вважаються неприродніми

До таких висновків прийшли футурологи центру інновацій Ars Electronica Futurelab (Лінц, Австрія), пише Der Spiegel.

Людей, зокрема, звідусіль оточуватимуть чіпи, з'єднані з інтернетом, які будуть вбудовані в предмети, одяг, стіни. Уже сьогодні близько 25 млрд пристроїв підключені до мережі. До 2020 року, згідно з розрахунками, їх кількість збільшиться до 50 млрд, тобто на кожну людину припадатиме в середньому 7 пристроїв.

У найближчому майбутньому звичайними стануть також пристрої, здатні побудувати графіки показників здоров'я, наприклад ЕКГ. Згідно з очікуваннями футурологів, з 2025 року сенсори, розміщені на нашому одязі, шкірі і використовуваних нами предметах, реєструватимуть наші життєві показники, зможуть збирати дані про стан здоров'я, аналізувати їх і ставити діагнози, що різко підвищить тривалість життя людей.

"До 2037 році зміни відбудуться і в тому, що ми їмо і як готуємо їжу. Те, що сніданок зможе приготувати, наприклад, кухонна машина, а за покупками більше не доведеться ходити, - питання вже не такого далекого майбутнього. Вже зараз майже всі великі виробники пропонують розумні холодильники - правда, їх ціна поки висока для звичайної сім'ї ", - йдеться в публікації.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

За допомогою сканування такі холодильники можуть зберігати дані про харчі та терміни їхньої придатності. Вони будуть пов'язані з інтернет-крамницями й можуть на основі запитів власника автоматично замовляти їжу.

Як повідомляється в статті, до 2030 року з великою ймовірністю з'являться стейки зі штучного м'яса.

"Вже зараз існують численні стартапи, які виробляють м'ясо з клітинних культур. Для цього спочатку розмножують клітини, взяті у живої тварини, які потім виростають в м'язи і жир у великих біореакторах. У 2016 році одна з американських компаній представила першу фрикадельку зі штучного м'яса. Для її створення знадобилося набагато менше води і земельних ресурсів у порівнянні зі звичайним м'ясом", - зазначається у статті.

Щоправда, такі продукти поки що коштують дуже дорого. Наприклад, перший бургер, зроблений в лабораторії, обійшовся його творцям у близько $330 тис.

Однак у найближчі десятиліття ціни повинні сильно впасти: за оцінкою компанії, що створила перший "лабораторний" бургер, вже 2020 року її продукти коштуватимуть близько $10 за штуку.

Що стосується транспортної галузі, то вже незабаром звичайні автомобілі буде замінено електрифікованими автобусами й машинами автономного управління, завдяки яким скоротиться кількість аварій і пробок на дорогах.

"Дослідники трудових процесів вважають застарілим те, що ми роками повинні працювати по одній професії, яка визначає нашу ідентичність. Технологічний прогрес буде все більше сприяти зміні роботи або її скасування", - йдеться далі.

У майбутньому люди мають бути готовими навчатися протягом усього життя, за рахунок чого рівень продуктивності всієї загальносвітової економіки буде постійно рости.

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

17 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати