live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ProZorro: час підвести підсумки

Про які "перемоги" та "зради" ми можемо говорити в 2017? Та що ще потрібно змінити?

2017 рік завершується й ми можемо починати підбивати підсумок діяльності системи ProZorro. Зауважимо, що цей рік є першим “повноцінним” роком діяльності, а отже саме по ньому бужуть рахувати кількісні показники систему у подальшому й саме результати цього будуть згадувати через кількість років.

Безумовно, ми не можемо сказати, що система а даний момент є досконалою, але у нас є чим пишатися. Найкраще про це свідчать цифри статистики: понад 30 тисяч замовників, більш ніж 146 тисяч учасників торгів та 1 млн 400 тисяч процедур за останніми даними. Все це дозволило зекономити 24 млрд гривень. Щодня ринок відкритих закупівель зростає і стає більш продуктивним.

2017 рік приніс нам чимало позитивних змін, наприклад:

Запуск платформи ProZorro.Sale

Від успішних продажів часто  залежить доля компанії, а у випадку ProZorro.Продажі – нашого бюджету.  Система онлайн-аукціонів ProZorro.Продажі за короткий період  своєї роботи отримали  чимало позитивних результатів та відгуків, а ще подолав мільярдну позначку продажів. Його клієнтами сьогодні є такі гіганти як: НБУ, ПАТ "Укргазвидобування", "НЕК "Укренерго" та чимало інших.

ЕСКО-контракти
Механізм, що дозволяє споживачу ресурсів значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енргообладнання без значних інвестицій зі свого боку. Енергосервісний договір передбачає здійснення ЕСКО-компаніями енергоефективних проектів (оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за кредитні кошти інвестора, в ролі якого можуть виступати міжнародні фінансові інституції, зменшення плати за енергоносії не менше, ніж на 20% і погашення отриманої позики за рахунок економії витрат на енергоресурси(тариф для споживачів залишається незмінним).

Популяризація ЕСКО-контрактів не тільки усуває основні перешкоди залучення приватного капіталу в енергоефективність об'єктів соціально-гуманітарної сфери, а й торує шлях до впровадження енергоощадних проектів у житлово-комунальному секторі, де потенціал капіталовкладень становить 225 млрд. гривень, а економія газу у сфері централізованого теплопостачання може сягнути 2,25 млрд. куб м/рік.  А завдяки ProZorro все відбувається максимально відкрито.

Моніторинг публічних закупівель

21 грудня Верховна Рада України внесла зіміни до Закону “Про публічні закупівлі”, які передбачають розширення повноваження Державної аудиторської служби Україну (ДАСУ) у сфері моніторингу. І це ще один великий крок для підвищення ефективності та зменшення корупційних схем. 

Введена система ризик-індикаторів, яку буде інтегровано в ProZorro, автоматично шукатиме та підсвічуватиме підозрілі закупівлі, і вони так само автоматично потраплятимуть у чергу на перевірку ДАСУ.  Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для перевірки закупівлі стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування. Аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю  і за власною ініціативою. 

Звісно, система ще неідеальна і потребує постійного вдосконалення. Зокрема, очікується внесення змін до процедури оскарження тендерів, адже сьогодні це є основною проблемою для учасників. 

Окрім того, особливої уваги потребує питання допорогових закупівель: “подрібнення” торгів через небажання робити їх публічними - звична справа сьогодні. Саме тому зміна критеріїв для “порогу” є основним завданням для спрощення системи закупівель. Сподіваюсь, що ці питання вирішаться у 2018 році!

Антон Припіченко, керівник тендерного майданчику SmartTender

 

 

 

новини партнерів

23 січня, 2018 вівторок

22 січня, 2018 понеділок

23 січня, 2018 вівторок

22 січня, 2018 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати