live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Наднова зірка вибухнула та створила умови для життя. Відео від NASA

Коли наднова зірка Кассіопея А вибухнула, вона випустила кисень, водень і інші необхідні для створення ДНК елементи

Про це пише The National Geographic.

За мільйони років до того, як була сформована Земля і Сонячна система, простір складався із газоподібних елементів, що утворилися після вибуху наднової(их).

Іншими словами, блоки, з яких у майбутньому розвинуться форми життя, утворилися саме з таких масивних зірок. Для цього вчені і вивчають наднові, такі, як Кассіопея А.

Візуалізація космічної рентгенівської обсерваторії NASA Chandra ілюструє, як ці елементи поширюються. Рентгенівські знімки, зроблені телескопом, показують залишки Кассіопеї А, розташовані в 11 тис світлових роках від Землі у сузір’ї Кассіопеї.

На відео кремній пофарбований червоним, сірка показана жовтим кольором, кальцій показаний зеленим, а залізо — фіолетовим. Кольори окреслюють те, що очі побачити не здатні.

Вчені вважають, що Кассіопея А вибухнула в 1680 році. Коли це сталося, були випущені великі концентрації кожного елемента. Згідно з інформацією, опублікованою NASA, найбільше було кисню. Але цей елемент надто поширений в різних формах енергії, щоб дослідники могли відтворити його в симуляції.

Різні телескопи, що вимірюють електромагнітні спектри, змогли зафіксувати менші концентрації вуглецю, азоту, фосфору і водню з наднової.

"У поєднанні з виявленням кисню це означає, що всі елементи, необхідні для створення ДНК, молекули, яка несе генетичну інформацію, знаходяться в Cas A" — йдеться в заяві NASA.

Читайте також: Марс, позаземне життя та 9-та планета. Як люди за рік наблизились до зірок

новини партнерів

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

18 червня, 2018 понеділок

17 червня, 2018 неділя

16 червня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати