live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Для появи життя на екзопланетах кисень необов'язковий, - учені

На екзопланеті (планети за межами Сонячної системи) може існувати життя, якщо в її атмосфері одночасно присутні метан, азот, вуглекислий газ і водяна пара

Відповідна стаття вчених з університету Вашингтона і університету Каліфорнії опублікована в Science Advances.

Для пошуку можливого життя на віддалених планетах вчені використовують спектроскопію атмосфери – за допомогою цього вони з'ясовують її хімічний склад. Потім дослідники шукають у ньому біосигнатури – речовини, які вказують на те, що на планеті можуть існувати живі організми. До останнього часу основною біосигнатурою, яку дослідники шукали на планетах, був кисень.

У новому дослідженні вчені намагалися знайти комбінації інших біосигнатур, достатніх для появи життя при відсутності кисню. Для цього вони змоделювали атмосферу Землі в періоди архею (4-2,5 млрд років тому) і протерозою (2,5–0,5 млрд років тому) – тоді на планеті ще не було кисневої атмосфери, проте вже з'явилися перші організми.

Як з'ясувалося за результатами дослідження, присутність в атмосфері достатньої кількості метану і вуглекислого газу, а також наявність води в рідкому стані може бути достатньою ознакою того, що на планеті є життя.

Метан і вуглекислий газ можуть з'явитися і без живих організмів, наприклад, через виверження вулканів або зіткнення з астероїдами, однак у таких випадках їх утворюється лише незначна кількість. При цій біосигнатурі вкрай важливим є відсутність в атмосфері монооксиду вуглецю (чадного газу) – при наявності життя його не повинно міститися в атмосфері, тому що він повинен йти на підтримку життєдіяльності організмів.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати