live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Греції археологи знайшли майстерню з обробки металів віком 4 тисячі років

Під пірамідальним пагорбом на грецькому острові Даскаліо археологи виявили складну систему дренажу і величезну майстерню з обробки металів

Про це повідомляє IFLScience.

Вік цих споруд, на думку британських вчених з Кембриджу, перевищує 4 тисячі років.

Вчені вважають, що в третьому тисячолітті до нашої ери будівельники зробили на цьому острівці ступінчасті тераси і покрили їх білим каменем, який привезли з острова Наксос, що розташований на відстані 10 кілометрів від Даскаліо. Це – найбільша штучна структура, побудована на Кікладських островах в південній частині Егейського моря.

На острові також знайшли сліди мережі дренажних каналів і майстерні, де велася обробка металу. У 2017 році вчені виявили дві майстерні, в яких знайшлося безліч уламків металу, свинцеву сокиру, форми для відливання бронзових кинджалів і наконечників списів.

Директор розкопок Майкл Бойд з університету Кембриджу розповів: "Те, що ми бачимо тут з металообробними і іншими майстернями є зачатками урбанізації. Тобто це було об'єднання віддалених громад в мережу, зосереджену в одному місці".

Знайдено і фрагменти керамічних ємностей для плавки металу. В самому кінці сезону розкопок була виявлена ​​неушкоджена глиняна плавильна піч, але її ще тільки будуть досліджувати.

За інформацією видання, оскільки на острівці немає покладів руди, сировину, ймовірно, завозили з материка.

"Зважаючи на ці дані, ми повинні переглянути те, що ми знаємо про тодішні шляхи обміну", – підкреслили археологи.

Все по темі

новини партнерів

18 грудня, 2018 вівторок

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати