live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Греції археологи знайшли майстерню з обробки металів віком 4 тисячі років

Під пірамідальним пагорбом на грецькому острові Даскаліо археологи виявили складну систему дренажу і величезну майстерню з обробки металів

Про це повідомляє IFLScience.

Вік цих споруд, на думку британських вчених з Кембриджу, перевищує 4 тисячі років.

Вчені вважають, що в третьому тисячолітті до нашої ери будівельники зробили на цьому острівці ступінчасті тераси і покрили їх білим каменем, який привезли з острова Наксос, що розташований на відстані 10 кілометрів від Даскаліо. Це – найбільша штучна структура, побудована на Кікладських островах в південній частині Егейського моря.

На острові також знайшли сліди мережі дренажних каналів і майстерні, де велася обробка металу. У 2017 році вчені виявили дві майстерні, в яких знайшлося безліч уламків металу, свинцеву сокиру, форми для відливання бронзових кинджалів і наконечників списів.

Директор розкопок Майкл Бойд з університету Кембриджу розповів: "Те, що ми бачимо тут з металообробними і іншими майстернями є зачатками урбанізації. Тобто це було об'єднання віддалених громад в мережу, зосереджену в одному місці".

Знайдено і фрагменти керамічних ємностей для плавки металу. В самому кінці сезону розкопок була виявлена ​​неушкоджена глиняна плавильна піч, але її ще тільки будуть досліджувати.

За інформацією видання, оскільки на острівці немає покладів руди, сировину, ймовірно, завозили з материка.

"Зважаючи на ці дані, ми повинні переглянути те, що ми знаємо про тодішні шляхи обміну", – підкреслили археологи.

Все по темі

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати