live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Банки незаконно блокують рахунки особам з "Миротворця", - ЗМІ

Українські банки з минулого року блокують рахунки осіб, занесених до списку "Миротворця", без відповідного рішення суду

Про це повідомляє UBR.

За джерелами видання, блокування рахунків осіб, яких внесли до списку "Миротворця", почалося ще восени 2017 року. За півроку кількість заблокованих рахунків поступово зросла.

Зокрема, повідомляється, що таку політику активно проводить ПриватБанк. У документах дежустанови говориться, що він перевіряє своїх клієнтів за списками "Миротворця". Фінансисти довіряють цьому списку і для них наявність певного ім’я у списку є підставою для закриття людині доступу до його грошей.

"З жовтня-листопада ПриватБанк став посилатися на списки "Миротворця". Там говорили, що побоюються шахрайських операцій і фінансування тероризму. Але коли ми почали розбиратися - чим держбанк підтверджував свої побоювання, з'ясувалося, що ніяких запитів по клієнту в правоохоронні органи він не подавав", - розповів керуючий партнер Suprema Lex Віктор Мороз.

Сам "Приватбанк" посилається на вимоги профільного закону і нацбанківських постанов по частині фінансового моніторингу. Однак адвокати зазначають, що банк не може самостійно визначати, чи фінансує людина тероризм, для цього необхідне рішення суду.

"А у нас ситуація може доходити до безглуздості: коли я звернувся до власника "Миротворця" з адвокатським запитом по своєму клієнтові, мені прийшла відповідь, що якщо я буду захищати осіб, причетних до тероризму, то сам потраплю в списки сайту", - додає Мороз.

За його словами, рахунок вдавалося розблокувати тільки після суду з "Миротворцем" і банком: після подачі позову про захист честі і гідності, виграшу судового процесу, і видалення імені з сайту. За оцінкою юриста, подібна тяганина може зайняти 2-3 місяці, а то й більше року.

новини партнерів

16 січня, 2019 середа

16 січня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати